Korábban már használtak menedzserekre szabott képességfejlesztési programokat a futballisták felkészítése során. Az AC Milan például pszichometrikus tesztnek veti alá a játékosokat. A professzionális HR eszközök most a rally területén is megjelentek.
Az autógyártó cég az SHL megoldásait alkalmazza a versenyzők kiválasztásánál és felkészítésénél, hogy a legtehetségesebb vezetőket indítsa a rallyversenyeken. A viselkedés, személyiség és gondolkodási képesség vizsgálatot a HR szakemberek használták a felelős pozíciókba való kiválasztás során. A SEAT úgy használja a személyiségtesztet, hogy a jelöltek profilját összehasonlítja olyan sikeres pilótákéval, mint amilyen Jason Plato. A 'munkahelyi' HR tesztből elsősorban a kockázatkezelő magatartással kapcsolatos kérdéseket emelik ki, illetve azt, hogy hogyan viselkednek a jelöltek nagyfokú terhelés alatt, valamint mennyire motiváltak.
A személyiségteszt mellett a SEAT által bevezetett másik eszköz egy, kimondottan autóversenyzők részére specializált fejlesztő program. Hasonlóan a vezetőképzéshez, itt is azoknak az egyéni tulajdonságoknak és képességeknek a fejlesztéséhez igyekeznek hozzájárulni, melyek sikeres teljesítményhez vezethetnek. Az autóversenyben, éppúgy mint egy cég menedzsmentjében a cél a siker esélyének a növelése.
(Menedzsment Fórum)
HR tesztnek vetik alá az autóversenyzőket is
Személyiség- és attitűd teszteket használ a SEAT az autóversenyzői csapatba való kiválasztás során.