A regisztrált munkanélküliek megsegítését célozzák a kanadai oktatási anyagot alkalmazó Álláskereső Klubok.
Kanadában fejlesztették ki pszichológusok a klub módszerét. Az Álláskeresők Klubja 1994 óta működik a XI.kerületben, a Bicskei utca 6. szám alatt.
Az érdeklődők egy három napos és egy három hetes tréning között választhatnak. Az utóbbi lehetsőéget nyújt a tanult ismeretek és készségek kipróbálására, és gyakorlatban való alkalmazására is.
A szolgáltatások között találhatóak például az önéletrajz-írás megtanítása, a videós interjú-szituáció-gyakorlás, illetve a telefonálás gyakorlása. A tréningen túlesett ügyfelek három hónapon át az összes eszközt szabadon használhatják, illetve kérhetik a trénerek segítségét a munkakersés időszakában. A munkanélküli a Klubban telefonálhat, kereshet az újsághirdetésekben. Sokat segít a csoportársakkal és trénerekkel való kommunikáció.
A tapasztalatok szerint sokkal több nő fordul hozzájuk, feltehetően mivel a nők könnyebben kérnek segítséget.
A klubot a fővárosi munkaügyi központ működteti, melynek emellett tizenhárom kirendeltsége van. Ebből tízben dolgozik munkavállalási tanácsadó, ahol három napos tréningekre lehet jelentkezni. Minden megyének van ezen felül Álláskeresők Klubja, a nagyobb megyeszékhelyeken kettő is megtalálható.
Az Álláskeresők Klubjában számos fortélyra felhívják a figyelmet. Felhívják például a figyelmet, hogy utána kell kérdezni telefonon a beadott önéletrajznak, vagy hogy érdemes próbálkozni olyan munkaadóknál is, ahol nem hirdetnek meg állást. A tapasztalatok szerint az elhelyezkedés Budapesten az esetek 70-80 százalékában garantált. Egyes régiókban, például Borsodban a Klubok a körülmények miatt kevésbé tudnak
ilyen szintű eredményességet garantálni.
Három hetes tréning az Álláskeresők Klubjában
A regisztrált munkanélküliek megsegítését célozzák a kanadai oktatási anyagot alkalmazó Álláskereső Klubok.