Mint Marinka Csaba, a Sziget kommunikációs vezetője az Index internetes portálnak elmondta: 2005-ben és 2006-ban száz-száz millió forintot kaptak a központi költségvetésből. Az összegről a gazdasági megszorítások és az állami támogatásoktól való függetlenedés miatt mond le a társaság. A pénzt egyébként közszolgálati célokra, komolyzenei koncertekre, civil programokra, fordították.
A második, szintén százmillió forintos kiesést a Pannon támogatásának elmaradása okozza. Takács Gábor, a Sziget Kft. ügyvezető igazgatója a Napi Gazdaság kérdésére elmondta, az összeg jelentős, de képesek lesznek pótolni. A szponzor kiléte még kétséges, de szó lehet egy másik mobiltelefon-társaságról vagy más ágazathoz tartozó nagy támogatóról is.
A költségek elsődleges fedezete a továbbiakban is a jegyárbevétel lesz (a Sziget Fesztivál büdzséjének hetven százalékát adja ez a forrás), amelyet részben hússzázalékos áremeléssel, részben a látogatottság erősítésével akarnak növelni. Ahhoz, hogy az áremelést elfogadja a közönség, illetve hogy többen legyenek a programokon, még jobb kínálattal kell előállniuk a szervezőknek. Ezért a négyszázmilliós pluszkiadás feléből a sztárelőadások költségkeretét emelik.
Ha a jegyeladás a fő pénzforrás, a bővítés korlátja lehet a fesztivál adott nagyságú területe az Óbudai-szigeten. Takács Gábor szerint még vannak tartalékaik. Telt ház esetén 65-70 ezren vannak az Óbudai-szigeten, ám a hétnapos sorozaton vannak olyan napok, amikor ezt nem érik el. Idén újra szeretnének nulladik napot rendezni, amely a jelenlegi elképzelések szerint ismét a magyar popzenei nosztalgia jegyében telne, cikkez a Napi Gazdaság.