A mostani bérinformációs adatok is alátámasztják: ha a közvélemény "pénzes" munkahelyként vélekedik egy szektorról, nem tévednek nagyot a véleményformálók. Az első hat helyet Magyarországon sorrendben a lízing, az informatika, a gyógyszeripar, a bankszektor, a (személyi, üzleti, befektetési) tanácsadás és a biztosítási terület szerezte meg. Az átlagos munkabér ezekben a szektorokban 281 és 351 ezer forint között alakul.
Nem igaz a sztereotípia azonban az egyébként sokak által vágyott médiával és marketinggel foglalkozó munkakörökre, átlagfizetésben ugyanis 256 ezer forinttal csak a 13. és 14. helyen szerepelnek. Meglepően hátul végzett (34.) - a köztudatban szintén a jól fizetettek között számon tartott - könyvelés és könyvvizsgálás, ahol az átlagbér mindössze 205 ezer forint. Erre talán magyarázat, hogy az e tevékenységet űzők általában vállalkozás formájában dolgoznak.
Az állami alkalmazottak bérezése vegyes képet mutat. Az egészségügyben dolgozók közismerten szerény fizetésért végzik munkájukat, az igen alacsony, bruttó havi juttatást a felmérés is visszaigazolta 157 ezer, az oktatásban pedig átlag 169 ezer forinttal. Az államigazgatási szervezetekben elérhető 229 ezer forint viszont a közepesen fizetett területek között szerepel.
A széles középmezőnybe a valamilyen termeléssel foglalkozó ágazatok tartoznak. Ezek közül a legjobban a vegyipar és a papíripar fizet, 270 ezer forintos átlagbért kínálva. A teljes felmérés utolsó helyén − kivételként a termelő ágazatok közül − 146 ezer forinttal a textil- és bőripar áll.