Ennek egyik magyarázata az e tevékenységhez szükséges szakirányú képzés rendkívül magas aránya: a kínai egyetemisták 61 százaléka tudományos, illetve mérnöki diplomát fog szerezni - áll a londoni jelentésben.
A felmérésbe bevont vállalatvezetők 65 százaléka nevezte az egyes országok oktatási színvonalát "kritikus fontosságúnak" a külföldre irányuló kutatás-fejlesztési beruházások célországának kiválasztásában.
A megkérdezettek 70 százaléka mondta azt, hogy cége máris alkalmaz külföldi szellemi kapacitást kutatás-fejlesztési tevékenységében, és 52 százalék nyilatkozott úgy, hogy vállalata a következő három évben jelentősen - 10-100 százalékkal, illetve 100 százaléknál is nagyobb mértékben - növelni akarja külföldre irányuló K+F beruházásait.
(MTI)
Hazánk taszítja a külföldi K+F befektetéseket
Bár a kutatás-fejlesztési beruházások jelentős részét a vállalatok a legnagyobb előnyöket kínáló országokba helyezik ki, Magyarország az ilyen jellegű külföldi befektetések célországai között a sereghajtók között található, Romániával és Ukrajnával van egy szinten.