Az államtitkár elmondta, hogy a győztes pályázók közül a kis- és középvállalkozások száma 107 volt. A legtöbb pályázat a Közép-magyarországi régióból érkezett. Egy munkahelyre vetítve a támogatás összege meghaladta a 646 ezer forintot.
Simon Gábor hozzátette: a támogatás formája utólagos finanszírozás. A kormány vissza nem térítendő bértámogatást biztosít a nyerteseknek, az infrastruktúra kialakításához és távoktatásban történő képzéshez is segítséget nyújt. Az államtitkár úgy vélte, hogy az államnak ezen a területen katalizáló, ösztönző, motiváló szerepet kell betölteni.
Jelezte: ezen keresztül azt próbálták elérni, hogy stabil foglalkoztatási jogviszony alakuljon ki, a pályázók vállalták, hogy 18 hónapig foglalkoztatják a munkába állót.
Az államtitkár elmondta, hogy a világon az Egyesült Államokban alkalmaznak távmunkát a legintenzívebben, itt az aktív munkavállalók 24 százaléka dolgozik távmunkában. Az Európai Unióban ez az arány 13 százalék, míg Magyarországon csupán 4-5 százalékot tesz ki, 140-150 ezer embert érint. A kormányzat célja, hogy 2013-ra ezt az arányt megduplázzák - tette hozzá.
A kormányzati támogatással 2003 óta 5.720 új távmunkahely létrehozását segítették, mintegy 3 milliárd forintos támogatással.
Az atipikus, rugalmas foglalkoztatás elterjedése érdekében kapcsolódó szolgáltatásokat is elindított a kormány. Ezek között említette Simon Gábor, hogy az Állami Foglalkoztatási Szolgálat bázisán információkkal, tanácsokkal igyekeznek a vállalatoknak segítséget nyújtani, felkelteni az érdeklődésüket például a távmunka bevezetése iránt.
A kormány továbbá szeretné feltárni azokat a munkahelyeket, amelyek távmunka lehetőségeket kínálnak. Megvizsgálják, hogy például a közigazgatásban, az önkormányzati szférában milyen lehetőségek vannak. Harmadik helyen említette az államtitkár a feltárt távmunkahelyek kiközvetítését a munkaügyi szolgálat felé, hogy aztán az felajánlható munkahely legyen az álláskeresők számára.