Egy hete ismerhettük meg a Facebook legfontosabb újításait. A világ legnagyobb közösségi oldala kapcsán legfontosabb változás, hogy típusok szerint szűri az ismerőseink által posztolt tartalmakat. Szintén jelentős változás, hogy a Facebook külön hírfolyamban jeleníti meg a fotókat, videókat, zenéket, szöveges üzeneteket.
A Facebookos reklámokról és a céges oldalakat like-olók kezeléséről részletesen tájékozódhat a lapunk által szervezett március 26-i konferencián, melynek kiemelt témája lesz a hirdetők helyzete a megújult oldalon.Március 13-án pedig hivatalosan is bemutatták, hogy miként változik a Timeline. Ahogy az egy héttel korábbi bejelentést, úgy ezt is számos pletyka előzte meg, sőt az új-zélandi felhasználók – igaz tudtuk nélkül – élesben is tesztelték azt a változatot, amelyet végül globálisan is bevezet a Facebook. Ezúttal inkább dizájnbeli módosításokról lehet beszélni, semmit új szolgáltatásokról. Az eddig megszokotthoz képest például a barátokat, fotókat és egyéb infókat tartalmazó dobozok átkerülnek a közösségi oldal bal felére a Timeline-on. A felhasználók személyes információi pedig egy About fül alatt érhetők majd el, mely az eddigi dobozok felett lesz majd.
A korábbi két oszlop helyett a Timeline-on minden poszt, fotó, zene és egyéb aktivitást egyetlen, ám a korábbiaknál szélesebb oszlopban, a jobb oldalon lesz majd. Ennek köszönhetően letisztultabb, átláthatóbb lesz a közösségi oldal, bár külsővel, kicsit mégis az eredeti üzenőfalra emlékeztető lesz a Timeline.
Nagyobb szerepet kap a felhasználók úgynevezett About oldala, amelyet saját szájuk íze szerint tölthetnek fel információkkal, illetve tematikusan rendszerezhetik azt. A felhasználók így többek között azokat a filmeket, könyveket, tévéműsorokat, és zenéket is bemutathatják, amelyeket kedvelnek, vagy éppen meg akarnak nézni, hallgatni, illetve el akarnak olvasni. A „gyűjteménybe” a barátok, ismerősök által megosztott tartalmakat is fel lehet venni, ez azonban nem azonos a like-olással.
Az About-hoz applikációk is csatlakoztathatók, a Facebook sajtóanyagában – nem meglepő módon – a filmek kapcsán a Flixstert és a Netflixet, míg a könyvek esetében a Goodreadet emeli ki. A Facebook tulajdonában lévő képgyűjtő, szerkesztő alkalmazás, az Instagram is egy ilyen csatlakoztatható applikáció, melynek segítségével az új About alatt megjeleníthetők az albumaink.
mfor.hu