Pucz József, az NEC közép-kelet-európai régióigazgatója elmondta: a társaság több projektről is folytat tárgyalásokat Magyarországon, s egy 20 felhasználót kiszolgáló virtuális PC-rendszert már leszállított a magyar határőrségnek mintegy 40 ezer dollár értékben. A tesztelést követően várható, hogy a rendszert tovább bővítik.
A régióigazgató szerint egy kisebb rendszer belépési költsége mintegy 30 ezer dollár, s Magyarországon különösen az oktatási, a kormányzati, az egészségügyi, a banki és a munkaügyi szektorból remél több megrendelést.
A virtuális PC-megoldás további előnye, hogy a teljes élettartamra vonatkozó költségek 40 százalékkal kisebbek, mint a hagyományos megoldások esetén.
Az NEC egyik magyarországi vezető integrátora a Szinva Net Kft., amely az idei évet kísérletinek tekinti az eladásokat illetően, ám 2008-ban már 10-15 rendszer eladását tervezi. A jövő évi 1,6 milliárd forintra várt bevételből a virtuális PC-eladások a tervek szerint már elérik a 105-200 millió forintot.
Vinnai János elmondta: a Szinva Net tavaly 1,4 milliárd forint bevételt ért el, amit az idén meg szeretnének ismételni. Hozzátette: az elmúlt két év az informatikai kiadások visszafogásának jegyében telt el, növekedés csak jövőre várható. A Szinva Net nyereséges, ám a bevételarányos eredmény tavaly és az idén nem éri el az 5 százalékot.
A virtuális PC kategóriába sorolt megoldások lényege, hogy a számítógépes erőforrásokat egy nagyteljesítményű központi szerver nyújtja, amelyhez hálózaton, vezetékes vagy vezeték-nélküli interneten, illetve helyi hálózaton keresztül egy minimális kiépítettségű eszközzel, az úgynevezett újgenerációs vékony klienssel csatlakoznak a felhasználók. A hardveres erőforrásokat, az operációs rendszert, valamint az alkalmazásokat úgy biztosítja a központi szerver, hogy minden egyes felhasználó egymástól elkülönítetten, a saját rendszer-környezetében dolgozhat. A korábban megszokott operációs rendszert és az alkalmazásokat így bárhonnan elérhetik az arra jogosított felhasználók.