A lapnak a HANFA megerősítette az információt, hogy mások mellett Hernádi Zsolt, a Mol és Áldott Zoltán, az INA vezérigazgatója ellen indult eljárás, "bennfentes információkkal való visszaélés" miatt. A horvát tőkepiaci felügyelet már április óta vizsgálta INA-részvények ciprusi cégeken keresztül történt vásárlását, a főügyészség pedig "piaci manipuláció" gyanúja miatt indított eljárást. A bennfentes információkkal való visszaélésért pénzbüntetést vagy három évig terjedő szabadságvesztést szabhatnak ki, ha anyagi kárt is okoz valaki, akár öt évig is terjedhet a büntetés időtartama - idézi a lap.
A Novi List a főügyészségtől szerzett információ alapján közölte: a HANFA és a DORH eljárásai ellenére a horvát kormány nem tudja megakadályozni az INA részvényeivel való kereskedést.
Emlékeztet arra is, hogy a horvát kormány törvényjavaslata, amellyel szeretné megakadályozni, hogy rajta kívül bárki 49 százaléknál nagyobb tulajdoni arányt szerezzen az INA-ban, még brüsszeli véleményezésre vár, de valószínűleg az Európai Bizottság kifogást fog emelni, mert a jogszabály ellentétes a tőke szabad áramlásának elvével. Amennyiben a horvát kormány a jövő hét péntekéig nem nyújtja be a korlátozást célzó jogszabályt a tevékenységét a közelgő választások miatt befejező horvát törvényhozásnak, a Mol a kereskedési tilalom felfüggesztését követően szabadon vásárolhat majd INA-részvényeket.
A Mol az MTI érdeklődésére szombaton közölte: nincs hivatalos információja az ügyben, de a társaság és az INA mindig betartotta a rá vonatkozó szabályokat és törvényeket.
MTI