2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Mérnöktovábbképző tréningközpontot hoz létre Budapesten a kínai infokommunikációs eszközöket gyártó és telepítő Huawei és regionális partnere a Synergon Informatikai Rt.

[ajanlo=323][igazitas=left/]A központot - melynek eszközrendszerét a Huawei szállítja - várhatóan szeptemberben nyitják meg a Synergon fővárosi telephelyén. Kezdetben a kínai szakemberek olyan mérnököket képeznek, akik a Synergon leányvállalatainál dolgoznak a környező országokban, később kezdődik azok oktatása, ahol a kínai és a magyar cég közösen jelenik meg a piacon.
A két vállalat 2005 áprilisában kötött regionális rendszerintegrátori megállapodást, mely Magyarország mellett a Synergon többi működési területére - Horvátországra, Csehországra és Szlovákiára - is érvényes.

A Huawei Technologies az optikai hálózatok, vezeték nélküli és adatkommunikációs rendszerek egyik legnagyobb nemzetközi szállítója. A vállalat 66 országban van jelen, alkalmazottainak száma világszerte 24.000 fő. A közös fejlesztések területén olyan vállalatokkal működik együtt többek között, mint az Intel, a Motorola és a Siemens Mobile, megbízói közé tartozik mások mellett az IBM, a Hay Group és a PricewaterhouseCoopers.

A Huawei éves bevételének 10 százalékát fekteti kutatás-fejlesztésbe, alkalmazottainak csaknem fele ezen a területen dolgozik, K+F központot működtet Amerikában, Svédországban, Oroszországban, Indiában és Kínában. Az 1988-ban alapított cég bevétele 2004-ben elérte az 5,58 milliárd dollárt, amelyből 2,28 milliárd dollár származott a nemzetközi eladásokból. A Huawei az idén 7-8 milliárd dollár értékű termék eladását tervezi, ami mintegy 3 milliárd dollárral több a tavalyinál. A bevételből 400 millió dollárra számítanak Európából, írja az MTI.

Kína legnagyobb távközlésieszköz-gyártója a tavalyi év végén százmillió dolláros megrendelést kapott a dán Telfort mobilszolgáltató 3G hálózatának kiépítésére. A megrendeléskért folyó küzdelemben a társaság legnagyobb riválisa a svéd Ericsson és az amerikai Motorola volt.

A Huawei az előkelő nyolcadik helyet szerezte meg a Heavy Reading piackutató intézet által készített hálózatieszköz-beszállító kategóriában. A Huawei vállalat részesedése a kínai piacon eléri a 30 százalékot. A társaság versenyképessége legfőképp az alacsony munkaerőköltségekből fakad.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!