2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az INA tulajdonosi hányadának korlátozása ellentétben lenne az EU belső piacáról szóló alapelvekkel és a Római Szerződés piaci diszkriminációt tiltó rendelkezéseivel, így a Magyarország horvátországi nagykövete szerint szinte biztosra vehető, hogy az uniós testületek, de mindenekelőtt az Európai Bizottság nem nézné jó szemmel Zágráb ilyen irányú lépését.

Iván Gábor Vecernji List zágrábi újság hétfői internetes oldalán a horvát médiában megjelenő híreket kommentálva kifejtette, Zágráb a vonatkozó törvény olyan módosítására készül, amelynek értelmében Horvátországon kívül az INÁ-ban senkinek sem lehetne 49 százaléknál nagyobb tulajdonosi részesedése. 

"Egy olyan törvény, amely korlátozná a tulajdonosi hányadot az INÁ-ban, szemben áll az EU belső piacának alapelvével, ez pedig nem más mint a tőke szabad áramlásának biztosítása" - olvasható a Vecernji List internetes oldalán. "Az elvekről van szó, nem az INÁ-ról" - hangsúlyozta nyilatkozatában a nagykövet, majd hozzátette: "Egy kormány, legyen szó bármelyik kormányról és parlamentről is, nem hozhat olyan törvényt, amely a kormány javára megkülönbözteti a piaci szereplőket. Ilyen törvény egyetlen uniós tagállamban sincs" - fogalmazott a magyar nagykövet.

Arra a felvetésre, hogy Jadranka Kosor horvát miniszterelnök azért készül a törvény megváltoztatására, mert az INÁ-val kapcsolatosan alapos a megvesztegetés gyanúja, Iván Gábor a következőket mondta: "Ez nem változtat a lényegen... Négy évvel ezelőtt Magyarország, hogy megakadályozza az OMV-t a Mol megvásárlásában, törvényt hozott a stratégiai jelentőségű cégek védelméről. Ez az úgynevezett lex Mol heves bírálatokat váltott ki. Három-négy hónappal később vissza kellett vonnunk, mert világossá vált, hogy abban a formában nem tarthatjuk meg, így hatályon kívül helyeztük".

"A lex Mol jó példa arra, mi történik, ha valamely nemzeti törvény nincs összhangban az EU elveivel és törvényeivel" - hangsúlyozta a nagykövet. Jadranka Kosor pénteken késő este Sibenikben azt nyilatkozta, hogy "már aznap hozzáfogtak a törvénymódosítás folyamatához, a héten dönt róla a kormány, majd elfogadásra a Horvát Szábor elé terjesztik".
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!