3p

Nemcsak az előadóknak, hanem bárkinek szüksége lehet olyan technikákra, melyekkel magára tudja vonni a figyelmet, amennyiben erre szükség van.

Nemcsak az előadóknak lehet szüksége olyan technikákra, melyekkel magára tudja vonni a figyelmet, amennyiben szükséges.

Információ-áradatban élünk, és ennek következtében ma már inkább menekülünk az új tudnivalók elől. Mindenki érzékeli, hogy egyre nehezebb az embereket magával ragadó előadással, prezentációval előállni. Milo Frank szerint a megfelelő tálalásban harminc másodperc alatt érdekessé tudjuk tenni mondanivalónkat rohanó főnökünk vagy túlterhelt kollégáink számára. A főbb technikákat a szerző 'How to Get Your Point Across in 30 Seconds Or Less' című könyvében mutatja be.

  • Ahhoz, hogy sikeresen felkeltsük valakinek, valakiknek a figyelmét, gondosan meg kell formálnunk a mondanivalónkat. Mi a célunk, milyen hatást szeretnénk kiváltani? Már kezdetben le kell szögezni a mondanivalónk célját.


  • Kik alkotják a célközönséget? Az egyik leglényegesebb eleme a sikeres előadásnak, hogy a közönséghez alakítsuk. Mi a fontos a másik számára, mi az, ami érdekelheti, mi az új információ számára: ezek köré a pontok köré kell felépíteni a prezentációnkat.


  • Mi lehet a horog? Szükségünk van egy kulcsmondatra, amivel azonnal felkeltjük a közönség figyelmét. A gyakorlott előadók, marketingesek leginkább a provokatív kérdés technikáját szokták alkalmazni. Sikeres lehet egy pozitív kép felvázolása is.


  • A jó előadás mindig a lényegre szorítkozik. Mindenki tud hosszan, bonyolultan és zavarosan magyarázni, zseninek kell azonban lenni, hogy összetett témákat egyszerűen prezentáljunk. Nem kell A-tól Z-ig mindenre kiterjedően előadni a nagy ötletünket, sikeresebb az előadás, ha a hallgatóság kérdéseket tesz fel utána.


  • Az őszinte elkötelezettség a leghatásosabb fegyver egy ötlet bemutatásánál. A hűvös, távolságtartó prezentáció semmilyen nyomot nem hagy az emberekben, de egy kis szenvedélyesség mindenképpen reakciót vált ki a másikból, és leáll legalább vitatkozni. Színpadiasnak lenni, a lendülettől a közönség közé esni nem érdemes, az információval való túlterheltség miatt ma senki sem kedveli, ha ráeröltetnek valamit. Ha azonban lelkesedünk valami iránt, mutassuk ki.


  • A visszajelzésre éppúgy figyeljünk, mint saját előadásunkra. A feedback rendkívül fontos: fontos, hogy éreztessük, fontos a másik véleménye. Az ellenvélemények is segíthetnek fejleszteni ötletünket, és hatásosabbá tenni a prezentációt.

(Menedzsment Fórum)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!