Azok aránya, akik kipróbálták már az internet használatát, valamivel magasabb: 41 százalék. A teljes populáció 29 százaléka legalább hetente felcsatlakozik a világhálóra. A 15-69 éves lakosság nagyobbik része, csaknem háromötöde ugyanakkor még semmilyen személyes tapasztalattal nem rendelkezik a világhálón található tartalmakat, szolgáltatásokat illetően, ugyanis még sosem próbálta ki az internet használatát.
Az elmúlt években folyamatosan nőtt az internetezők aránya. 2003 végén még csak 17 százalék internetezett rendszeresen, tehát három év alatt megduplázódott a használók száma. A 34 százalékos penetráció ugyanakkor nemzetközi viszonylatban még mindig alacsony: nem csak az USA vagy a skandináv országok kiemelkedően magas penetrációs szintjéhez képest, hanem az EU 50 százalék feletti átlagához viszonyítva is. A környező országok közül Csehországban és Szlovéniában is meghaladja az internetezők aránya az 50 százalékot, és Szlovákiában is lényegesen magasabb a penetráció, mint nálunk.
Az internetpenetráció az átlagosnál lényegesen magasabb a 15-24 évesek körében: e korcsoport közel kétharmada internetezik. A fővárosban 48, az 50 ezernél több lakossal rendelkező városokban 45 százalék az internet használók aránya.
A 15-69 éves internetezők 17 százaléka szokott otthonában internetezni - ez azt jelenti, hogy a teljes populáció nagyjából egyötöde használja otthonról az internetet. Ennél valamivel többen - 22 százaléknyian - rendelkeznek otthoni internet hozzáféréssel, de nem mindenki él a lehetőséggel. Az otthoni internet kapcsolattal rendelkezők aránya az utóbbi fél évben 5 százalékpontot nőtt - az otthoni számítógép ellátottság eközben viszont nem változott: 40 százaléknak van otthoni PC-je.
A közelmúltban jelentősen megnőtt a szélessávú otthoni internet hozzáférések aránya - 2006 második félévében az otthoni internettel rendelkezők négyötöde valamilyen szélessávú hozzáférést használ. ADSL-lel az otthon internetezők 48 százaléka rendelkezik, kábeles kapcsolattal 28 százalék internetezik.