A helyettes államtitkár rámutatott, hogy 2002-ben már nem csak az alap infrastruktúra fejlesztést támogatja a tárca az ipari parkoknál, hanem a betelepülést is. Beszámolt arról is, hogy 2001-ben 16 milliárd forintos támogatást nyújtott a GM a versenyképes beruházások támogatására. Alapesetben itt 20 százalékos a támogatás, felső határa 100 millió forint. Ha 3 milliárd forintnál nagyobb a beruházás, akkor szintén 20 százalék a támogatás mértéke, de 200 millió forint a maximum adható támogatás.
A helyettes államtitkár hozzátette: ha ezt a beruházást ipari parkban valósítják meg, akkor a támogatás további 5 százalékkal, illetve plusz 25 millió forinttal emelkedik. Cséfalvay Zoltán tájékoztatása szerint a gazdasági tárca online információs rendszer kidolgozását tervezi az idén. Ez lehetőséget biztosítana az ipari parkoknak és a mögöttük lévő vállalkozásoknak, hogy szolgáltatásaik egy helyen elérhetővé váljanak. A helyettes államtitkár szavai szerint a központi adatbázis létrehozására közbeszerzési pályázatot írnak ki, a vállalkozásoknak pedig pályázat formájában biztosítanak lehetőséget az online rendszerhez való csatlakozáshoz.
A vállalkozások mintegy 20 százalékának, egyharmadának lehet szüksége infrastrukturális, informatikai támogatásra - vélekedett a helyettes államtitkár. Cséfalvay Zoltán szerint az online rendszer kiépítési költsége várhatóan nem éri el a 200 millió forintot. Az egymásra épülő, területi térségi gazdasági hálózatok létrejöttét segítő pályázatokról elmondta: a klaszterek kialakulását segítő pályázatnál 19 beadottból 9 nyert összesen 200 millió forintot, míg a térségi portálok esetében 34 elbírált pályázat közül 18 nyert összesen 270 millió forint állami támogatást.
Ipari parkokra 1,9 milliárd forint támogatás a Széchenyi-tervben
A Széchenyi-terv keretében az ipari parkok fejlesztésére kiírt pályázatokra 2001-ben a Gazdasági Minisztérium (GM) 1,9 milliárd forint támogatást nyújtott.