1p

A KSH adatai szerint a fogyasztói árak növekedési üteme 1,3 százalék volt havi szinten és 6,6 százalék volt éves szinte. Az előzetes várakozások 6,3-6,5 százalékos éves árnövekedést valószínűsítettek.

A mi várakozásunk 6,5 százalék volt. Az adatok részletezettsége alapján megállapítható, hogy az élelmiszerek drágulása 0,61%-kal, a szolgáltatásoké 0,53%-kal, a szeszes italok, dohányáruké 0,20%-kal, az egyéb cikkek, üzemanyagoké 0,05%-kal, a háztartási energiáé 0,02%-kal, a tartós fogyasztási cikkekké pedig 0,01%-kal emelte a fogyasztói árak előző hónaphoz mért indexét. A ruházkodási cikkek körében bekövetkezett árcsökkenés 0,09%-kal mérsékelte az előző hónaphoz viszonyított áremelkedést. A piaci várakozásoknál kismértékben gyengébb inflációs adatokat az élelmiszerárak megugrása illetve az olajárak csökkenésének megtorpanása okozta.

2002. januárban a szezonálisan kiigazított "alapdrágulás" (maginfláció) az előző hónaphoz 0,3%, 2001. januárhoz viszonyítva 7,2% volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!