A Munkaerő-piaci Alap Irányító Testülete (MAT) ebben az évben 180 millió forinttal támogatja a társadalmi párbeszéd intézményeinek működését és fejlesztését. A kollektív szerződések nyilvántartására, a rendszer korszerűsítésére felhasználható 45 millió forintból 25 millió jut majd a program- és eszközfejlesztésre. További 20 vehető igénybe az adatrögzítés, elemzések, tanulmányok, kutatások, valamint dologi kiadások finanszírozására.
A Nemzetközi Munkaügyi Szervezettel (ILO) összefüggő feladatokra szintén 45 millió forint jut. Ebből a legnagyobb tétel 17,5 millió az ILO-konferencia 92. ülésszakán résztvevő kormányzati, munkavállalói, munkaadói küldöttség költségeinek fedezése, a Nemzeti ILO Tanács tanulmányútjának finanszírozása, pedig 7,1 millió forintos kiadást fog jelenteni. A különféle kutatások, szakmai konferenciák 6 milliós költségkeretből gazdálkodhatnak.
Az ILO Budapesten megrendezendő európai regionális konferenciájára 4 millió forint használható fel. A különféle fordítások, kiadványok, valamint ILO-egyezmény végrehajtásának költségeire, illetve közreműködő díj fizetésére további 45 millió a keret.
A szociális partnerek európai uniós kapcsolatainak építését, az utazási és dologi költségeket 25 millió forinttal finanszírozza a Munkaerő-piaci Alap, és ugyancsak ennyi fordítható a bértarifa-rendszer adatfelvételére.
Az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkájának továbbfejlesztését 15 millió forinttal segítik majd. A keretből 10 millió jut az OÉT, valamint bizottságai, munkacsoportjai szakmai programjaira, 3 millió PR-kiadvány készítésére, illetve további 2 a kommunikációs, információs és képzési feladatokra.
Ugyancsak 15 millió forinttal a támogatják a Munkaügyi Közvetítő és Döntőbírói Szolgálatot is. Ebből 5 millió jut a közvetítés és döntőbíráskodás meghonosításának elősegítésére és a nyilvánosság tájékoztatására. Várhatóan 4 milliót tesz ki a szociális partnerek képzése, míg a szolgálat tagjainak tanítása több mint 2,7-et fog igényelni. A közvetítői tiszteletdíjakra csaknem 2 millió az előirányzat. A további kisebb tételek között szerepel a szakmai tanácsadás, a csereprogramok, tanácskozások, konferenciák finanszírozása.
A 180 millió forintos keretből a MAT 10 milliót irányzott elő az idei üzemi, közalkalmazotti tanácsi választások eredményeinek feldolgozására. A legnagyobb tétel ebből 4 millió forinttal maga az adatfeldolgozás, de szerepel a költségek között irodatechnikai beruházás, az országos szavazatösszesítő bizottság működtetése, nyomdai-, postai- és irodaszerköltség is. (MTI)
Jelentős összeg munkaügyi fejlesztésekre
Ebben az évben 180 millió forinttal támogatja a Munkaerő-piaci Alap a társadalmi párbeszéd intézményeinek működését, fejlesztését. Az összegből 90 millió forintot fele-fele arányban jut a kollektív szerződések nyilvántartására, valamint a Nemzetközi Munkaügyi Szervezettel való együttműködésre.