A kutatásból alapvetően az állapítható meg, hogy a brit dolgozók többsége pozitívan értékeli a változásokat, a megkérdezettek közel kétharmada úgy véli, hogy javította a munkakörülményeket a dohányzás betiltása. Ugyanakkor minden harmadik válaszadó a pozitívumok mellett kiemelte, hogy romlott a cég hatékonysága azzal, hogy az épületen kívülre kell menni dohányozni.
A Monster összesen 545 brit munkavállalónak tette fel a kérdést: "Javította a munkahelyi környezetét a dohányzásellenes törvény?". Az emberek 34 százaléka szerint bár a körülmények javultak, de sok időt vesztegetnek el azzal, hogy az épületen kívülre járnak dohányozni. 28 százalék véli úgy, hogy egyértelműen pozitív volt a hatás, sokkal otthonosabb lett a munkahelye. A megkérdezettek 24 százaléka szerint nem megfelelő a szabályozás, mely negatív hatással volt a munkahelyi környezetre, míg a dolgozók 13 százaléka szerint nem változott semmi, a szabályozás előtt sem dohányzott senki a munkahelyén.
A statisztikák azt mutatják, hogy egy átlag dohányos napi hatszor tíz perc cigiszünetet tart, azaz hetente öt órát tölt a munkaidejéből dohányzással. Ráadásul ezek az emberek gyakrabban betegeskednek, ami szintén jelentős kiesést jelent a cégeknek. Ezért a válallatoknak is érdekük, hogy a dolgozók leszokjanak a dohányzásról, különböző módon igyekeznek erre ösztönözni őket.