New York állam főügyésze, Eliot Spitzer mindezt azután jelentette be, hogy konzultált az ügyről a tőzsde élén álló ideiglenes vezetővel John Reeddel. Utóbbi mindenképp azon van, hogy Richard Grasso a fizetés egy részét visszaadja - számolt be a Financial Times.
Ugyanakkor a Newsweek magazinnak a közelmúltban adott nyilatkozatában az ex-elnök korábbi merev álláspontja is megtörni látszott a lemondását okozó, rekordösszegű fizetése kapcsán. A New York Stock Exchange korábbi elnök-vezérigazgatója a támadások hatására hajlandónak mutatkozik a jövedelmi csomag egy részének visszafizetésére.
Az ügyhöz közelálló források szerint Richard Grasso mellett még legalább két személyt érinthet a vizsgálat. Ezek egyike Frank Ashen alelnök, aki egyben a HR-vezetői pozíciót is betöltötte, ám Grasso távozása utáni napon ő is lemondott.
A másik "főbűnös" az egyik legtekintélyesebb amerikai szakszervezet vezetője, Kenneth Langone. Az AFL-CIO első embere a legnagyobb munkavállalói érdekvédelmi szervezet képviselőjeként vett részt a tőzsde vezetőségében. Elemzők Langone távozása kapcsán megjegyzik, hogy ő volt az egyik lelkes támogatója Richard Grassonak, és a botrányt kiváltó juttatások ügyében is az ex-elnök mellett állt - írja a Financial Times.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Visszaadnák a botrányos tőzsdeelnöki fizetés egy részét
Botrány New Yorkban - hullanak a fejek
A New York-i tőzsdebotrány kronológiája
Jogi vizsgálat lesz a New York-i tőzsdeelnök fizetési botrányából
Úgy tűnik, a New York Stock Exchange egykori első embere nem ússza meg az ügyészségi vizsgálatot. Nem egyértelmű ugyanis, hogy a Richard Grassonak juttatott mintegy 200 millió dollár jogos-e.