A Parmalat augusztusban már több más banktól is különböző összegű kártérítéseket követelt: a Deutsche Banktól és az UBS-től 2,2 milliárd, a Unicredittől 4,4 milliárd eurót, azzal, hogy érintve voltak a Parmalat körül kriobbant csalássorozatban.
Milánóban a múlt szerdán kezdődött a Parmalat egykori vezetőinek pere. Az alapítót, a cég korábbi elnökét, Calisto Tanzit, a cég több vezetőjét, valamint ügyvédeiket, könyvvizsgálóikat azzal vádolják, hogy meghamisították a vállalat eredményeit, ezzel leplezvén a cég tetemes adósságát, írja az MTI.
A Parmalat részvényeivel október 6-tól ismét kereskednek a milánói értéktőzsdén, közel két évvel azután, hogy a vállalat csődbe jutott. A milánói tőzsdehatóság engedélyét azután kapta meg a vállalat, hogy a Parmalat hitelezői beleegyeztek az élelmiszeripari cég 20 milliárd euró adósságának új részvényekre történő cseréjébe. Ennek keretében 1,54 milliárd részvényt bocsátanak ki egyenként 1 euró névértékben.
A Parmalat részvényeivel 2003. decemberben szüntették meg a kereskedést a milánói tőzsdén, miután kiderült, hogy a cég könyvelésében hatalmas hiány mutatkozik. Ennek nyomán robbant ki Olaszországban az utóbbi évtized legnagyobb cégbotránya. A Parmalat - amely csaknem harminc országban, köztük Magyarországon rendelkezett leányvállalattal - elismerte, hogy közel 14,5 milliárd euró adósságot halmozott fel, majd csődöt jelentett.
A vizsgálatok szerint évek óta meghamisították a mérlegadatokat, s a befektetőket félrevezető csalássorozatban bankok és auditáló cégek is közreműködtek: egyebek mellett a Bank of America, a Deloitte és a Grant Thornton olaszországi érdekeltsége. Azóta a céget átalakították, az új, kizárólag korábbi kulcsüzleteire összpontosító vállalat Parmalat néven működik tovább.