A legfejlettebb országokat tömörítő OECD felmérése szerint a világon csak három országban részesül a magyarétól nagyobb arányban a GDP-ből az informatika és az elektronika - idézte az MTI az informatikai miniszter.
Az informatikai exporttal ellentétben az elektronikus szolgáltatások terén nem büszkélkedhetünk, ezen a területen jóval elmaradottabbak Magyarország. Nem véletlen, hogy ebben a helyzetben a következő évtizedben a Nemzeti Fejlesztési Terv legfontosabb feladata az elektronikus szolgáltatások bevezetése lesz az oktatásban, a közigazgatásban, a közlekedésben és az egészségügyben.
Az elmúlt időszakban mindenesetre pozitív trend érvényesül a távközlési tarifák, a mobiltelefon és a szélessávú internet használata tekintetében. Így miközben három évvel ezelőtt az OECD tagállamai közül még nálunk voltak a legmagasabbak a távközlési költségek, mára 18 OECD-tagállamban borsosabbak a tarifák.
Örömteli az is, hogy a világ legnagyobb informatikai gyártói már nem csupán összeszerelő vagy gyártó üzemeket működtetnek Magyarországon, hanem kutatásfejlesztési és innovációs központokat is. Ennek következményeként 300 ezer, kvalifikált tudást igénylő új munkahely jött létre a megszűnő több mint 200 ezer állás helyett - számolt be az MTI.