A diplomata hozzátette: a gazdasági kapcsolatok mellett a kulturális együttműködést is erősíteni szeretnék a térségben, s kiemelt szerepe lesz ebben az oktatásnak, azon belül is az idegen nyelvi képzés támogatásának. A nagykövet tárgyalásokat folytatott Csabai Lászlóné polgármesterrel és Fülöp István megyei önkormányzati elnökkel is az együttműködési lehetőségek erősítéséről.
Rejtő Péter, az Osztrák Gazdasági Kamara képviselője, a budapesti nagykövetség attaséja elmondta: Románia uniós csatlakozása után felértékelődött a térség gazdasági tranzitszerepe, így az osztrák befektetők nagyobb jelenlétre törekednek a Magyarország keleti részén.
Románia is vonzó célpont
A delegáció Nyíregyházán és Debrecenben, illetve a romániai Kolozsvárott tölt majd el öt napot, s konkrét fejlesztési projektetek ismertetnek a számításba jöhető partnerekkel.
Sárdi Sándor, az Osztrák Köztársaság nyíregyházi tiszteletbeli konzulja, az ausztriai tulajdonban lévő helyi Dunapack Papír- és Csomagolóanyaggyár igazgatója elmondta: a konzulátushoz már most számos befektető fordul gazdasági információért, s nemcsak a kelet-magyarországi, hanem a szomszédos romániai és ukrajnai térséget illetően is.
A beruházók a második Nemzeti Fejlesztési Terv prioritásai iránt érdeklődnek, s azokhoz kapcsolódóan igyekeznek befektetési lehetőséget felkutatni - tette hozzá.