Yehuda Elkana, a CEU elnöke és rektora elmondta, céljuk az, hogy egy amerikai és európai hangon is beszélni tudó egyetem legyen a kontinensen. "Az iskoláknak a társadalmi küldetés jellegét is erősíteni kívánjuk" - emelte ki.
A program részeként a diákok két multikulturális egyetemi karon élnek és tanulnak majd, első két évüket Budapesten, az utolsó kettőt pedig Milánóban töltik. A program sikeres befejeztekor két diplomát szereznek meg: egy olasz első diplomát (laurea) nemzetközi gazdaságból és menedzsmentből a Bocconitól, valamint egy amerikai első diplomát (Bachelor of Science) nemzetközi gazdaságból az amerikai akkreditációval rendelkező CEU-tól.
A szigorú felvételi eljárás és a magas szintű követelményeknek köszönhetően a program jelenleg 25 hallgatóval rendelkezik, akiket több mint száz jelentkezőből választottak ki. A két egyetem újabb felvételi eljárást hirdetett meg, hogy a 18-nál több országból érkező jelentkezők közül egy újabb, 25-30 fős csoportot is elindíthasson. Tanulmányi és szociális ösztöndíjra is pályázhatnak a hallgatók.
Az új program - Kettős Nemzetközi Gazdasági Képzés - célja, hogy felvértezze Kelet-Közép-Európa leendő gazdasági vezetőit a globális gazdaság jelentette kihívásokhoz szükséges készségekkel. Hangsúlyt fektetnek arra, hogy a vezetők képesek legyenek alkalmazkodni a társadalmi és gazdasági környezet gyors változásaihoz, az új Európa kihívásaihoz - közölték a szerződéskötés alkalmából.
Nagy Vajda Zsuzsa
Kettősségre épít a CEU új elsődiplomás képzése
A CEU és a Bocconi Egyetem elindítja közös elsődiplomás képzését a leendő gazdasági vezetők számára - jelentették be Soros György részvételével csütörtökön Budapesten.