A CNN Money megpróbálta felsorolni azokat a rejtett, és kevésbé rejtett informatikai zseniket, akiknek a fejlesztése(i), és egyben ők maguk is berobbanhatnak a közeljövőben. A bumm pedig legalább akkora lesz, mint a Facebook alapítójának megjelenése a világ színpadán.
Adam Neumann - WeWork
Adam Neumann úgy gondolja a munka lehet szórakoztató is. 2010-ben olyan bérelhető irodaközpontot nyitott, ahol a kis cégek, és/vagy művészek egy légtérben, akár együtt is dolgozhatnak. Az üvegből készült irodák egyébként segítik az érintkezést a dolgozók között, de a közös területek is megkönnyítik a kapcsolatteremtést. Egy ilyen iroda ára 600 dollár havonta.
Neumannak és társának Los Angelesben, Bostonban, Chicagoban és Seattleben is vannak irodái. Ehhez hasonló közösségi irodaház azonban már Budapesten is található.
Patrick Collision - Stripe
Patrick Collision és testvére, John célja, hogy átalakítsa az online tranzakciókat.
A testvérpár azt szeretné, hogy a kisvállalkozások úgy fizethessenek hitelkártyával, hogy nincs céges számlájuk. Így pedig olyan óriásokkal vennék fel a versenyt, mint a PayPal, a Google vagy az Amazon.
Patrick különleges módon írányítja saját cégét, ugyanis nem alkalmaz termékmenedzsereket, és a belső levelezés nyilvános a cég alkalmazottai számára, ezzel erősítve az átláthatóságot. Stripe szerint azért nincs szükség termékmenedzserre, mert ha egy mérnök kitalál valamit, azt be is építheti a fejlesztésekbe.
Alex Hawkinson - SmartThings
Hawkinson olyan internet, kábel nélküli hubot fejlesztett, amivel kontroll alatt lehet tartani az otthon, vagy az iroda elektromos berendezéseit, mindösszesen az okostelefonunk kell hozzá és a szükséges applikáció.
Alex ötlete onnan fakadt, hogy nyaralójában áramszünet volt, és emiatt az épület pincéjében lévő berendezések megsérültek. Ezt csak egy hónapra rá tudta meg, miután újra a nyaralójába utazott. Alex találmányával akár egy több száz kilométerre lévő épület biztonsági kameráját is irányíthatjuk
Aaron Levie - Box
A Box egy olyan szolgáltatás a vállalatok számára, ami biztonságos fájlcserét kínál. Mivel a befektetők már kezdenek elfordulni a fogyasztói applikációk felől a céges szoftverek felé, így Levie cége igen szép reményű célponttá vált a szemükben.
Aaron Levie az iskolát megunva saját fejlesztésére koncentrált, és 28 évesen indította el saját vállalkozását. Jelenleg pedig már 700 alkalmazottja van.
Leviet megkérdezték, hogy mi a véleménye arról: a Google elindított egy konkurens szolgáltatást, Google Drive-ot. "Volt már olyan érzésed, hogy egy elefánt üldöz?" - hangzott a válasz.
Paul Berry - RebelMouse
Paul Berry 2007-ben megalkotta a Huffington Postot, ami segít az embereknek saját weboldalt készíteni. Azonban mára a HuffPo felhasználók úgy érzik, hogy a weboldaluk semmit sem számít.
Ezért Paul Berry elindította a RebelMouse-t, ami segít az embereknek egy "szociális címlapot" kreálni maguknak, vagy a cégüknek. Ez segít majd előtérbe kerülni az információs zajban. A Yahoo egyébként már teszteli a RebelMouse-t.
Karl Jacob - Hangtime
A Karl Jacob által fejlesztett naptár egy "barát listázó", szelektáló rendszer. A lényege az, hogy a naptár a Facebookon, és más egyéb forrásokon megkeresi, hogy az Ön barátai mit, mikor és milyen tevékenységgel vannak elfoglalva, vagy mit terveznek. Ezenfelül egyedi minősítéseket lehet társítani a barátokhoz.
A Hangtime azért jött létre, mert idő nagyon kevés van, ugyanakkor, mindenki azt szeretné tudni, hogy mit csinálnak a barátai - mondta Jacob.
Nat Turner - Flatiron
Nat-et az unokatestvérénél diagnosztizált leukémia késztette cselekvésre. A Flatrion olyan adatbázis kezelő rendszer, ami a különböző orvosok által rögzített adatokat hasonlítja össze, ami segíthet a megfelelő kezelés kiválasztásában.
Matthew Brimer - General Assembly
A General Assembly-t azoknak találták ki, akik úgy érzik, nem megfelelően készítette fel őket az oktatási rendszer. A cég olyan egyetemi hallgatói hálózatot kínál, ahol az oktatáson felül egyéb tudásanyagot érhetnek el a szorgalmasok.
Matthew Brimer szerint az oktatásnak igazi innovációra van szüksége, hiszen a világ folyamatosan változik, de az oktatás évszázadok óta alig-alig.
Matt Galligan - Circa
A Circa egy olyan mobilalkalmazás, ahol az egyes hírfolyamokat lehet nyomon követni. A felhasználók az általuk követett eseményről, ügyről újabb és újabb információkat kapnak, mivel az alkalmazás bármilyen friss hírről értesítést küld a felhasználónak.
mfor.hu