2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Hagyó Miklós két hónapja vagyonátrendezésbe kezdett - alighanem azért, hogy később ne lehessen egykönnyen zár alá venni, elkobozni legféltettebb javait, írja a Heti Válasz tényfeltáró riportjában. Amikor a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte, a lap szerint már nem volt a nevén komoly befolyást jelentő üzletrész vagy lakóépület.

A volt szocialista főpolgármester-helyettes nemrég kiszervezte maga alól azt a Wirtass Kereskedelmi Kft.-t, amely a Hír Tv értesülése szerint több értékes ingatlant is birtokol a budapesti Operaház és a Balettintézet környékén.  A Heti Válasz úgy tudja, 2010. április 2. és május 10. között Hagyó tulajdoni hányada 97-ről 24,7 százalékra csökkent a cégben - miközben élete párja, Ottlik Lilla Lea és édesanyja, Ottlikné Fekete Éva összesen 44,8 százalékos üzletrészre tett szert.

Emellett Hagyó Miklós két ingatlant a lányának ajándékozott, egy harmadik hajlékra pedig volt élettársa, Csecserits Beáta szerzett haszonélvezeti jogot. Ha tehát e lakást zár alá venné is a hatóság, nehéz volna értékesíteni, hiszen a birtokon belüli haszonélvezőt nem lehet csak úgy kitenni.

Mint ismert, a rendőrség április közepén bűnszervezet létét rögzítette - a gyanú szintjén - a BKV-nál, így Hagyót is bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsították meg. A továbbiakban neki kell bizonyítania, hogy a bűnszervezetben való részvétele idején keletkezett vagyonát törvényesen szerezte, s ha erre képtelen, elkobzás a jussa.

A Heti Válasz szerint a főváros cégeit Hagyó és Mesterházy Ernő, Demszky Gábor főpolgármester egykori tanácsadója gondnokság alá vette - volt üzlettársakat és elkötelezett kerületi pártvezetőket emelve az igazgatóságok, felügyelőbizottságok élére. A BKV-nál például három hű liberális szolgált (Tóthfalusi György, Forró Zoltán és Boruzs András személyében), a gyógyfürdőknél két Mesterházy-ember (Bognár Attila és Borda Beáta), illetve egy Hagyó-mindenes (Czeglédy Gergő) osztozik a felelősségben, de az FKF felügyelőbizottságának elnöki tisztét is egy MSZP-s, a párt XVIII. kerületi alelnöke, Szaniszló Sándor tölti be, adta hírül a hetilap.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!