2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A gazdaság általános lassulása és a kínai vezetés által év elején meghirdetett takarékossági kampány ellenére is jelentős növekedés várható a luxuscikkek piacán Kínában a héten megjelent iparági jelentések prognózisa szerint.

Ugyan a 2012 előtti évek 30 százalékot közelítő átlagos bővülési üteme egészen biztosan nem tér vissza, az elemzők többsége kétszámjegyű növekedésre számít a luxuscikkek piacán.

A China Daily napilap által idézett, a Deutsche Bank által készített előrejelzés szerint a kínai piac 20 százalékosra tehető bővülése a teljes globális eladások negyedéért felel majd. Az elemzést készítők szerint a mérsékelt hazai infláció, az alacsony kamatlábak és a kormány fogyasztást ösztönző politikája is erős eladásokat vetítenek előre.

A kínai kereskedelmi minisztérium alá tartozó nemzetközi kereskedelmi akadémia (CAIT) hasonló trendeket vázolt fel a fogyasztói piac idei alakulására vonatkozó tanulmányában. A CAIT 10 százalék körülire teszi a luxuspiac bővülési ütemét, kiemelve, hogy annak lassulása nem "katasztrófa", hanem természetes folyamat. Az akadémia a luxuspiacra is kiható fogyasztói trendváltozásra is rámutat, mondván a kereslet növekedésének hátterében a bérek növekedése áll, miközben korábban azt a kínai vezetés pénzügyi ösztönzőkkel és kedvezményes politikákkal hajtotta fel.

A szintén az elmúlt hét során tette közzé a 2013-as kilátásokról szóló rendes éves jelentését a Bain & Co. nemzetközi tanácsadó cég. Ebben a vállalat a délkelet-ázsiai luxuspiac erősségét hangsúlyozza, ott az idén mintegy 20 százalékos bővülést prognosztizálva. Kína ennél szerényebb, de továbbra is 10 százalék körüli növekedést produkál majd, köszönhetően a középosztály növekvő arányának - véli a Bain & Co.     

Egy korábbi jelentésében a vállalat azt emelte ki: a hazai luxuspiac lassulásával párhuzamosan nő a kínaiak külföldi luxusköltése, az erősödő jüan és a hazainál alacsonyabb árak miatt ilyen jellegű költéseik akár 60 százalékát is a határokon kívül bonyolíthatják. A vállalat számításai szerint a kínaiak fordítják ma a legnagyobb összeget luxuscikkekre a világon: 2012 során az összes luxuseladás mintegy 25 százalékáért feleltek.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!