Magyarország a kínai kereskedelem logisztikai központjává válhat és már most is ezt a szerepet tölti be a volt szocialista országok felé irányuló kereskedelemben - mondta el Kishonti Levente, a budapesti China Mart vezérigazgató-helyettese újságíróknak.
A kínai nagykereskedelmi központban rendezett konferenciát követően a vezérigazgató-helyettes 10 és 40 ezer közöttire becsülte azt a konténerszámot, amely évente a kínai kereskedelemben Magyarországra érkezik. Egy konténer értéke 50 és 100 ezer dollár között van.
[ajanlo=65][igazitas=left/] A vezérigazgató-helyettes elmondta, hogy őszre a China Mart eléri a 100 százalékos telítettséget, kínai, vietnami és török nagykereskedelmi cégek telepednek meg itt. Hozzátette, hogy sok kereskedő, bár a novemberi nyitás óta bérli az üzletét, a tevékenységét a józsefvárosi piac, illetve a Ganz-területen működő piac bezárásáig nem telepíti át az üzletközpontba.
Kishonti Levente egy Magyarországon belüli off-shore területnek nevezte a józsefvárosi piac és a Ganz területét, ahol összesen több mint ötezer kereskedő, egy részük ellenőrizhetetlen formában értékesíti az árut. "A nagyobb importőröknek, márkaépítőknek is az a acélja, hogy a kínai kereskedelem teljes egészében legalizált módon működjön". Steven Wu, a cég ügyvezető igazgatója hozzátette: a nagykereskedelmi központban saját vámhivatal végzi az áruk vámolását. Bár a központ a szomszédos Asia Centerben is mintegy hétezer négyzetméter raktárterületet bérel, a kapacitás a vezetők szerint két éven belül egy újabb logisztikai központ megépítését teszi szükségessé. (MTI)
Kapcsolódó anyagok
Saját logisztikai hálózatot építenek az üzletláncok
Magyarország potenciális logisztikai központ
Magyarország már nem lesz Közép-Európa logisztikai központja
Kínai cégek logisztikai központja lehet Magyarország
Magyarország a kínai kereskedelem logisztikai központjává válhat és már most is ezt a szerepet tölti be a volt szocialista országok felé irányuló kereskedelemben.