A város vezetőit a cég elnöke arról tájékoztatta, hogy várhatóan már a jövő hónapban elérheti a fúrófej azt a 2 ezer méter körüli szintet, ahol a kitermelt víz visszasajtolása nagy hatásfokkal megtörténhet.
A Miskolchoz közeli Mályi és Kistokaj térségében feltárt geotermikus forrásnak köszönhetően a megyeszékhely Magyarországon az elsők között juthat olcsó, környezetkímélő energiához: első körben az avasi lakótelepen mintegy 10 és félezer panellakás és 200 kereskedelmi létesítmény, illetve egyéb intézmény csatlakozhat a geotermikus hővel felfűtött távfűtési rendszerhez, s így a korábbiakhoz képest olcsóbb lesz számukra a melegvíz és a távhő.
A tervek szerint először az avasi hőközpontig kiépülő kilenc kilométer hosszúságú vezetéken jut el a 95 Celsius-fokos víz, ahol azt betáplálják a Miskolci Hőszolgáltató (Mihő) Kft. hálózatába, majd a másodlagos fűtőenergiát Mályi és Kistokaj, illetve térsége ingatlanjainak, létesítményeinek fűtéséhez használhatják.
A Mályi község határában fúrt termelő kút hozama percenként 6600-9000 liter 105 fokos víz. A hőszolgáltató rendszer biztonságos működése érdekében a tervek szerint még egy kutat létesítenek, amelyeknek köszönhetően 410 ezer gigajuol elsődleges és 210 ezer gigajuol másodlagos hőenergia értékesítésével számol a PannErgy.
Egy korábbi tájékoztatás szerint a projektbe mintegy 5 milliárd forintot invesztál a társaság, amely húsz évre szóló szerződést kötött a Mihővel. A cég igazgatója, Nyíri László úgy vélekedett: a geotermikus energia felhasználásával Miskolcon csökkenhet a földgáz alapú hő- és villamosenergia termelés.
MTI