2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A rádiófrekvencián alapuló termékazonosítás (RFID) sikerét jósolják a szakemberek a gyógyszeriparban. A technológiának köszönhetően lehetővé válik a gyógyszerek életútjának nyomon követése.

Napjaink egyre nagyobb problémája a termékhamisítás, amely nagyban csökkenti a betegbiztonságot, és károkat okoz a gyártóknak, kereskedőknek. Szakértők szerint nagy sikerre számíthatnak az egészségügyi intézményekben azok a szállítók, amelyek a gyógyszerhamisítás megelőzését támogató integrált megoldásokat nyújtanak. A fogyasztók és a jobb kiszolgálásra törekvő gyógyszergyárak is harcolnak a gyógyszerhamisítás ellen. Ennek következtében az eredeti gyógyszerek életútjának nyomon követése igen komoly feladat elé állítja még a nagyobb gyártókat is.

Az RFID-technológia (rádiófrekvencián alapuló termékazonosítás) gyógyszeripari alkalmazásának tesztelése itthon 2005 elején kezdődött az Állami Nyomda vezetésével. A kifejlesztett megoldások eljutottak a raklapok automatikus azonosításától egészen a gyógyszerek egyedi nyomon követhetőségéig. A rendszer alkalmazása javítja a raktárkészlet átláthatóságát, csökkenti a munkaerő-ráfordítást az áru átvétele, raktározása és elosztása során, valamint biztonságot nyújt a hamisítás és lopás ellen. Ezen megoldások kifejlesztésében több, a saját iparágában és területén elismert cég volt jelen.

Az RFID lelke

A békéscsabai Kner Packaging Kft. az Állami Nyomda közreműködésével a gyógyszerdobozokat RFID azonosítókkal látja el, ezzel a gyógyszergyárakba érkezve a gyógyszeres dobozok nyomon követhetővé válnak teljes életútjuk során. A gyógyszerek egyedi azonosításáról és azok nemzetközi szabványok szerinti nyomon követhetőségéről az EPCglobal Hungary (GS1 Magyarország Kht.) gondoskodik.

Az Odin Budapest az ellátási lánc egyes helyszínein, így a gyógyszergyártoknál, a logisztikai központokban és gyógyszertárakban képes biztosítani a rádiófrekvenciás infrastruktúra tervezését és hatékony kiépítését, amelyet elsőként a Teva Magyarország zRt.-nél tesztelték. A vizsgálatok során a gyógyszergyár egy olyan erős RFID hálózat kiépítési lehetőségét mérte fel, amely termék-, láda- és raklapszinten azonosítja, majd nyomon követi a gyógyszerek útját.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!