2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az új informatikai minisztérium első embere, Kovács Kálmán eDemokrácia Műhely vendége volt. A miniszter erőfeszítéseket kíván tenni a digitális szakadék felszámolására, közösségi internetes hozzáférési helyekkel hálózná be az országot és rendkívül fontosnak tartja a közérdekű adatokhoz való tényleges hozzáférést.

A jelenlegi helyzet a miniszter és a jelenlevő szakemberek szerint sem túl rózsás. Regionális szinten is lemaradóban van az ország. Ezt támasztja alá, egy felmérés miszerint jelenleg a huszonnyolc-huszonkilencedik helyen lehetünk fejlettséget tekintve, amely elsőre talán jól hangzik, de ha a fejlett országokat tekintjük, akkor már nem túl jó előjel. (összehasonlításul a legfejlettebb gazdaságú országokat tömörítő OECD-nek 30 tagja van.)

Fontos mutató a társadalmi beágyazottság is, amely szintén meglehetősen rossz eredményeket mutat - és sajnos jelek vannak ennek újratermelődésére. Ezen a miniszter szerint úgy lehet javítani, ha a kormányzat támogatja a változást, ezt lehet erőforrásokkal, és alkalmazási kényszerrel.
Természetesen mindkét esetben fontos, hogy meggyőzzék az embereket, hogy ez az ő életkörülményeiket is javítja.
A kultúra hiányát mutatja, hogy nem csak az eszközökben, hanem a rendelkezésre álló eszközök kihasználásában is lemaradást mutatunk (ezt egyébként a miniszter úr mint elmondta önmagán is tapasztalja).

A fejlesztésekre előreláthatólag 60-90 milliárd forint közötti összeg állhat rendelkezésre, az előzetes adatok alapján. Ehhez jöhetnek még pótlólagos források, ha nagyobb infrastruktúrális beruházások indulnak. Ilyen lehet az egészségügyi reform, amelynél Kovács Kálmán véleménye szerint az informatikai rendszert alkalmassá lehat és kell tenni, a hatékony gazdálkodás folytatására és ellenőrzésére.
A források elosztására vonatkozólag nehéz előzetes arányokat mondani, - hiszen az egyes területek igénye nagyságrendileg eltérő - ám fontosnak tartják, hogy az ember - eszköz - tartalom hármasból egyikről se feledkezzenek el, és mindegyik tényező megfelelően fejlődjön.

Fontos kérdés, hogy - bár jelenleg az üzleti szféra meglehetősen óvatos világszerte az ágazattal szemben - mégis az innen származó források bevonása kulcskérdés. Csak így lehet hatékony fejlődést elérni.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!