2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Írország vezeti az idén is az országok úgynevezett globalizációs listáját, amely számos szempont alapján ítéli meg az országok, a polgárok nyitottságát.

Az amerikai Foreign Policy Magazin folyóirat az A.T.Kearney tanácsadó céggel közösen állította össze a listát már a harmadik alkalommal. Magyarország a mintegy 60 országra kiterjedő értékelés szerint 2001-ben a 17. helyen állt, 2002-ben és 2003-ban viszont már nem került fel a 20-as toplistára : 2003-ban a 23. helyen állt.

A globalizációs indexet gazdasági mutatók, a személyek nemzetközi kapcsolódása, az ország nemzetközi politikai aktivitása és több technológiai ismérv alapján állították össze.

Magyarország az általános rangsor szerinti 23. helyen belül a gazdaság globalizálódásában a 19. helyen ( azon belül a nemzetközi kereskedelemben a 7., a közvetlen külföldi befektetésekben a 19., a portfolió beruházásokban a 30., a nemzetközi pénzforgalomban a 44. helyen állt).

A " személyi globalizációban" a 26. helyen állunk ( ezen belül a nemzetközi turistaforgalomban a 6., a nemzetközi telefonforgalomban a 22., a személyes jövedelmek nemzetközi átutalásaiban a 30. helyre kerültünk.) A "politikai nyitottság" helyezése a 29. (ezen belül a nagykövetségek számát tekintve a 28., a nemzetközi szervezetekben való tagság alapján a 11. és az ENSZ BT misszióiban való részvétel alapján a 8 helyre kerültünk. Végül a technológiai rangsorban a 27. helyre sorolták az országot, ( ezen belül a internet felhasználók száma alapján a 27., az internet szolgáltatók száma alapján a 21., az internet szerverek biztonsága alapján a 28. helyen állunk.)

2003-ban a globalizációs lista első 20 helyezettje a következő volt: 1. Írország 2. Svájc 3. Svédország 4. Szingapúr 5. Hollandia 6. Dánia 7. Kanada 8. Ausztria 9. Nagy Britannia 10.Finnország 11.USA 12.Franciaország 13.Norvégia 14.Portugália 15.Csehország 16.Uj-Zéland 17.Németország 18.Malayzia 19.Izrael 20.Spanyolország

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!