A legújabb kihívások: van még mit tenni
Tavaly a VISZ-es adatközlők erejüket az alkalmazásintegráció, az informatikai stratégia tervezése és aktualizálása, az IT működésének (eredményességének, hatékonyságának) mérése és javítása, továbbá az IT-szervezet által nyújtott szolgáltatás minőségének a javítása terén tették próbára.
Az amerikai IDG által kiadott, főinformatikusokról főinformatikusoknak szóló CIO magazin olvasói viszont ugyanebben az időben a rendszerek és folyamatok integrálása, az ügyfélkapcsolati rendszerek (CRM), az adatbiztonság és integritás megvalósítása, az új technológiák alkalmazása (grid computing, webes szolgáltatások, rádiófrekvenciás azonosítás) területén találtak maguknak új feladatokat.
Ebből arra lehet következtetni, hogy a fejlettség magasabb lépcsőfokain is lesz majd mit tenniük a vezető hazai informatikusoknak.
Jungbauer József, a VISZ elnöke (a KELER Rt. informatikai igazgatója) a 2004-es felméréssel kapcsolatban az mfor.hu-nak elmondta: a VISZ-felmérés egyedülálló hazánkban, más szakmák számára példamutató lehet. A vezető informatikusok célja, hogy az általuk irányított informatikai rendszereket és szervezeteket leíró információk egymás közötti megosztásával, illetve elemzésével a szakma egészének fejlődését szolgálják.
A VISZ elnöke ugyanakkor megjegyezte: a részvétel a tagoknak nem kötelező, ezért évről évre változhat a felmérésben részvevők listája. Jungbauer reménykedik abba, hogy a tagjai számát dinamikusan bővítő VISZ az évek során egyre pontosabb képet adhat a nagy informatikai költésű vállalatok és szervezetek IT-fejlődéséről.
Menedzsment Fórum
Magyar informatikusok: nagyobb felelősség, negyedannyi fizetség
Kelet-Európában hazánkban költötték a legtöbbet informatikai rendszerek fejlesztésére tavaly, Nyugat-Európától való lemaradásunk azonban gyakorlatilag nem csökkent, derül ki a Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ) kutatásából.