2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A magyar partnerek atomenergetikai programokba kapcsolódási lehetőségeiről is tárgyalt az orosz állami atomenergetikai konszern, a Roszatom vezetőivel Kovács Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) klíma- és energiaügyi államtitkára Szentpéterváron.

A Roszatom és a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) közös szervezésében zajló, Atomenergia a 21. században című csütörtöki miniszteri szintű konferencia szünetében Kovács Pál újságíróknak elmondta, hogy a szerdai megbeszélésen az orosz fél ismertette azokat a lehetőségeket, amelyek a magyar ipar számára atomenergetikai programokba való bekapcsolódásra adhatnak módot.

Az orosz partner a magyar ipar számára lehetőséget teremtene atomerőmű-építésekben, ehhez kapcsolódó kutatás-fejlesztésben, köztük a negyedik generációs atomerőművek fejlesztési munkájában, valamint atomerőművi üzemanyagok fejlesztésében is - emelte ki Kovács Pál, aki szerint ez hosszú távon is olyan húzóágazatot jelentene a magyar gazdaság számára, amely köré a nukleáris szakemberképzést fel lehetne építeni.

Továbbá az orosz partnerekkel való együttműködésben több iparágat is helyzetbe lehetne hozni, például az építőipart, a villamos- és elektrotechnikai műszeripart. Ezenkívül az orosz fél vizsgálja, hogy a paksi atomerőműben jelenleg is partner magyar céggel hogyan lehetne bővíteni a további együttműködést a berendezés, gyártástechnológia, szerelés területén. Ez a partnerség nemcsak Magyarországra vonatkozna, hanem más országokra is orosz atomerőművek építésekor - hangsúlyozta Kovács Pál.

A konferenciával kapcsolatban az államtitkár szólt arról, hogy kiderült, Európában az energiaellátás biztonsága területén átgondolt szabályozásra van szükség, amely tekintettel van a piac működésére. Az is látszik, hogy a fukusimai atomerőmű-katasztrófa okozta megtorpanás véget ért, a nukleáris területen a fejlődés újraindult, az atomenergia fejlesztésének gazdaságstabilizáló hatása van, fejlett ipari országok nem létezhetnek atomenergia nélkül - mondta Kovács Pál.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!