A szervezet 2001. évi jelentése azt rótta fel Budapestnek, hogy kétmilllió forint összeghatárig névtelen betétek elhelyezését teszi lehetővé korlátlan számú bankszámlán, így a pénzintézetek nem rendelkeznek információval a valós számlatulajdonos személyéről. Ez pedig a FATF megítélése szerint kétségeket vethet fel a számla törvényes felhasználását illetően. Magyarországon azonban január 1-jétől olyan törvény lépett életbe, amely szerint bankoknál csak névre szólóan lehet új betétet elhelyezni, illetve értékpapírt csak nevesítve lehet forgalomba hozni.
A teljes magyar bankrendszer, a biztosító társaságok, a bróker cégek és a közigazgatás egységes hatékony fellépésének köszönhető László Csaba pénzügyminiszter szerint, hogy Magyarország lekerült az OECD pénzmosás elleni munkacsoportjának (FATF) feketelistájáról.
Magyarország lekerült a pénzmosási feketelistáról
A párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) mellett működő pénzmosás-ellenes akciócsoport (FATF) egy év után levette Magyarországot a kétes eredetű pénzek tisztára mosása elleni fellépésben együtt nem működőnek ítélt államok listájáról.