A szakértők szerint a kereslet megtorpan, aminek több oka van. Egyrészt mérséklődnek a vásárlásokhoz adott szolgáltatói támogatások, másrészt a gyártók nem tudnak elegendő mennyiségben piacra dobni olcsóbb készülékeket.
A múlt évben 85,4 millió mobil telefont adtak el Kínában, az előző évinél 31,3 százalékkal többet. Az eladott készülékek 96 százaléka volt GSM-rendszerű. A vevők azonban az olcsóbb telefonokat keresték, az ezer jüannál olcsóbb készülékek részesedése 37 százalékra nőtt az egy évvel korábbi 20 százalékról. Az olcsó modellek áradata régebbi készülékeik lecserélésére ösztökélte a kínaiakat - állítja a Credit Suisse.

Kína a helyi harmadik generációs mobil szolgáltatás bevezetése előtt áll, ezért az idén már inkább keresik majd az ilyen technológiával működő telefonokat, de ez a kereslet nem lesz olyan dinamikus, mint a második generációs készülékeké. A helyzetet bonyolítja, hogy Kína egy különleges 3G-s mobiltelefon standard bevezetését határozta el. A TD-SCDMA névre keresztelt norma bevezetésével ismét bizonyítja az ország eltökéltségét külföldi tudástól való mind kisebb függőségét. A világ eléggé megosztott az újgenerációs telefonok normahasználatában, hiszen Európa UMTS-t, az Egyesült Államok, Japán és Dél-Korea pedig CDMA normát használnak.