A BKK közleménye szerint először teljes árú és tanuló, félhavi és havi Budapest-bérletek, 24, 72 órás és hetijegy vásárlására lesz lehetőség, a többi termékkel később bővítik az online felület kínálatát.
a regisztrációs képernyő (BKK Shop)
Első lépésként az utasnak egy személyazonosításra alkalmas igazolvánnyal regisztrálnia kell a honlapon, majd a kiválasztott terméket bankkártyával kell kifizetnie. A bérlet, vagy jegy megjelenítéséhez internetkapcsolattal rendelkező okostelefon szükséges, a webes felületre naponta egyszer az ügyfélnek be kell lépnie, és frissítenie kell azt. Erre azért van szükség, mert a webes felület frissítésével töltődik le az adott napra szóló utazási jogosultság, illetve a csalások megelőzésére szolgáló biztonsági elemek.
szerk.: ezzel kapcsolatban csak az a kérdésünk, hogy mi történik akkor, ha adott hónapra valakinek elfogy a mobilnete? Főleg annak fényében, hogy ha a mobilnet hiánya miatt nem sikerül megjeleníteni a bérletet, akkor azért pótdíjat szabhatnak ki az ellenőrök.
Ellenőrzésnél a BKK az okmány mellett az internetes felületen megjelenő QR kódot fogja ellenőrizni egy készülékkel. Az ellenőrzés online rendszerben történik, vagyis az internetes felületen megjelenő QR kód, illetve az igazolványok beolvasásakor az ellenőrök azonnali visszajelzést kapnak arról, hogy az adott ügyfél rendelkezik-e érvényes utazási jogosultsággal.
Azokon az autóbuszjáratokon, ahol elsőajtós felszállási rend van érvényben, illetve a metróbejáratoknál és a hajójáratokon a mobiltelefonon megjelenő termék felmutatása jogosít az utazás megkezdésére, amely jelzi, hogy az adott termék érvényes-e.
A szeptemberig tartó bevezetési időszakban a rendszer működését elemzi a BKK, majd azt a tapasztalatok és a felhasználók véleménye alapján továbbfejleszti.
MTI