2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Bevétele alapján az idén is a legnagyobb állami tulajdonban lévő cég, az olajipari óriás Sinopec vezeti a kínai vállalatok ötszázas listáját, amelynek legnagyobbjai közt az olajipari cégek mellett a bankszektor szereplői dominálnak.

A legnagyobb kínai vállalatok évente összeállított, 2013-as rangsorát a hétvégén mutatta be a Kínai Vállalatok Szövetsége és a Kínai Vállalatvezetők Szövetsége. A kínai nagyokat éves bevételük alapján rangsoroló listát kilencedik éve a Sinopec vezeti, amely a statisztikák szerint 2012 során 2,83 ezer milliárd jüant (105 ezer milliárd forint) könyvelhetett el. Ettől nem sokkal maradtak el a nemzeti olajtársaság, a CNPC bevételei, az ezüstérmes összesen 2,68 ezer milliárd jüant (99 ezer milliárd forint) bevételt ért el tavaly.

A lista első tíz helyét kivétel nélkül állami tulajdonban lévő cégek foglalják el, így azon a négy legnagyobb kínai bank - a Kínai Ipari és Kereskedelmi Bank, a Kínai Építési Bank, a Kínai Mezőgazdasági Bank és a Bank of China -, a nemzeti energiatársaság, az állami építőipari társaság, a China Mobile telefontársaság, valamint a harmadik számú olajcég, a CNOOC található meg.

Az ötszázas lista végét a Tiencsin Textil Csoport zárja, 19,87 milliárd jüanos (735 milliárd forint) tavalyi bevételével.

A rangsor szerint a legnagyobb ötszáz kínai cég 62 százaléka van többségi állami tulajdonban, ezek a teljes lista bevételének 82 százalékát adják, míg a sorba összesen 190 magáncég került be. A listázott cégek összbevétele meghaladta az 50 ezer milliárd jüant (1850 ezer milliárd forint), amely 11,4 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. A statisztikák ugyanakkor arra is rámutatnak: a vállalatok bevételének növekedése jelentős mértékben lelassult: 2011 és 2012 között még 23,6 százalékkal tudott bővülni. A lassulásért elsősorban a gazdaság általános lassulása okolható - véli a jelentés. A felmérés azt is kiemeli: a cégek közel fele, 216 vállalat számolt be profitjának csökkenéséről 2012 során, míg 43 közülük veszteséges volt.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!