2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az osztrák OMV olajcég váratlanul jó eredménye és az akvizíciós érdekeltségek erős teljesítménye meggyőzheti a befektetőket a Mol-átvétel hasznosságáról, áll az egyik vezető londoni befektetési ház pénteki elemzésében.

Az OMV előző napi bejelentése szerint a cég kisebbségi részesedések nélkül számolt harmadik negyedévi nettó bevétele éves összevetésben 40 százalékkal 517 millió euróra nőtt, a kamat- és adófizetés előtti alapszintű pénzforgalmi többlet (EBIT) 23 százalékos emelkedéssel 619 millió euró volt.

A Lehman Brothers befektetési csoport pénteki londoni elemzése szerint "ez jó számsor volt", amely 18 százalékkal haladta meg a bank várakozását és az azzal azonos londoni konszenzust. A cég szerint a román Petrom-érdekeltség eredménye is meghaladta a várakozást.

A Lehman londoni elemzői szerint az OMV szilárd alapszintű üzleti teljesítménye, és a vásárolt érdekeltségekben mutatkozó javulási folyamat "elkezdheti meggyőzni" a befektetőket arról, hogy a magyar Mol olajcégre tervezett, részvényenkénti 32 ezer forintos átvételi ajánlat nem csupán "kényszer szülte tranzakció", hanem ténylegesen arról van szó, hogy az OMV az ügyletben értékteremtésre lát lehetőséget mind a saját, mind a Mol részvényesei számára.

A Lehman Brothers egy néhány héttel ezelőtti londoni elemzésében ugyanakkor az állt, hogy az OMV-Mol vállalategyüttes kialakítása "jó eséllyel hosszasan elhúzódó folyamat lesz, és a siker távolról sem garantált". Az akkori Lehman-kommentár szerint az OMV előtt álló nehézség az, hogy az ellenőrző szavazati jog megszerzését akadályozó korlát eltávolításához a Mol vezetésének együttműködése is kell.

Wolfgang Ruttenstorfer, az OMV vezérigazgatója a cég eredményközléséhez fűzött kommentárjában, a Mol-ügyről azt mondta: az OMV az átvételi szándék kinyilvánításával "kiterítette kártyáit az asztalra", és azt szeretné elérni, hogy a Mol részvényesei maguk dönthessenek. Ruttenstorfer hozzátette: a Mol részvényeseivel folytatott "számos megbeszélés" során az OMV tervei "túlnyomórészt jóváhagyásra leltek".

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!