Miközben a múlt héten még úgy tűnt, senki nem kíván mentőövet dobni a csődbe jutott BenQ Mobile-nak, a csődgondnok keddi bejelentése szerint két érdeklődő végül mégis akadt. A Daimler-Chrysler egykori információtechnológiai vezetője, Hansjörg Beha nevével jelzett csoport hétfőn már előterjesztette terveit az észak-rajna-vesztfáliai gazdasági minisztériumban, de ennek során a finanszírozási kérdések vitásak maradtak. Emellett egy másik társaság, az amerikai Sentex Sensing tett végül konkrét ajánlatot a mobilkészülék gyártóra.
A cég csődgondnokának korábbi közlése szerint az érdeklődőkkel folytatott tárgyalások amiatt akadtak meg, hogy mekkora forgalom lenne elvárható a cégtől. A BenQ Mobile ugyanis a negyedik negyedben csak 51 millió eurós forgalmat bonyolított, ezt eredetileg 391 millió euróra tervezték.
A cég még 260 dolgozót foglalkoztat termékeinek kifutó termelésében, a korábbi 3 ezer főből. Ebből 160 főt január végéig foglalkoztatnak a gyártásban, százan pedig az adminisztrációs feladatokat látják el. 500 dolgozó már a múlt hónapban felmondott, többségükben a Siemensnél - a BenQ Mobile korábbi tulajdonosánál - találtak másik munkát.
Január elején hivatalosan is kimondták a német BenQ Mobile csődjét, miután a cég már három hónapja bejelentette összeomlását. Működése hivatalosan is leáll, jelenleg már csak a kifutó termelés folyik. Az illetékes bíróság ezt követően indította meg a csődeljárást.
A tajvani cég 2005 októberben szerezte meg a német Siemenstől a mobilgyártást, majd átszervezésekbe kezdett. A hírek szerint ezek költsége tette tevékenységét azóta folyamatosan veszteségessé. Miközben az eredeti tervek szerint 2006 januárjától a korábban megkezdett átalakításoknak köszönhetően a cégnek nyereségessé kellett volna válnia, a második negyedévben 60 millió eurós veszteségről adott számot, miközben a működésének kezdete óta felhalmozott a teljes mínusz 840 millióra nőtt.
A cég ázsiai tevékenységét a csőd nem érinti.