Tarlós István főpolgármester, Dr. György István főpolgármester-helyettes és Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója a múlt héten közösen fogadták a Városházán a két legnagyobb szakszervezeti szövetség, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VTDSZSZ) és a Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetsége (BKSZSZ) képviselőit. A megbeszélésen a szakszervezetek azt kérték, hogy a BKV annak ellenére kösse meg az idei évi bérmegállapodást, hogy az egyik szakszervezet azt nem írja alá és nem kíván beleegyezni a béremelésbe.
A megbeszélésen Tarlós István főpolgármester biztosította a szakszervezeteket: támogatja a béremelést és nem fogja hagyni, hogy egyetlen szakszervezet pontosan nem ismert indíttatásból megakadályozza a megállapodást. Ennek nyomán a BKV Igazgatósága úgy döntött, hogy a 24 aláíró szakszervezet hozzájárulása mellett a dolgozók megkapják az átlagosan havi 10000 forintos béremelést és a fejenként havi 5000 forint értékű Erzsébet utalványt.
Az érdekképviseletek túlnyomó többsége megértette és elfogadta, hogy a Főváros és ennek nyomán a BKK és a BKV gazdasági lehetőségei ennél több jövedelemnövelést nem engednek. A megállapodást az érdekképviseleti oldal részéről egyedül a Nemes Gábor által képviselt Közösségi Közlekedési Dolgozók Szakszervezete (KKDSZ) nem írta alá. A BKV Zrt. Igazgatósága úgy döntött, hogy a 24 aláíró szakszervezet hozzájárulása mellett azonban ez év április 1-jétől mégis hatályba lépteti a bérmegállapodást, amelynek legfontosabb elemeként, a BKV Zrt. átlagosan bruttó 10000 forintos személyi alapbéremelést és 5000 forint/fő/hó étkezési hozzájárulást biztosít a munkavállalók részére.
A bérmegállapodás április 1-jétől lép hatályba, és az alapbéremelés, illetve az Erzsébet-utalványok mellett további juttatás szerepel: ha a személyi jellegű ráfordításokban megtakarítás lesz, akkor azt szétosztják a dolgozók között, ennek maximális mértéke 36 ezer forint lehet. A megállapodás december 31-ig érvényes.
mfor.hu