A cégtörvény módosítását még ebben a hónapban kellene benyújtani a Parlament elé, a szabályozás célja a gazdasági társaságok piacra lépésének gyorsítása, hitelezővédelmi nyilvántartás létrehozása lenne. A törvényt márciusra fogadhatja el az Országgyűlés.
(A magyar felnőtt lakosságon belül mindössze 1,9 százalék a most induló vállalkozók aránya, ez világszinten a legalacsonyabb - írtuk korábban).
Februárban kerülhet a képviselők elé a termőföld hasznosításával kapcsolatos, nagy terjedelmű szabályozás, amiről áprilisban dönthetnek a Parlamentben.
Szintén a következő hónapban tárgyalják az ingatlanokkal kapcsolatos visszaélések elleni "erőteljesebb" kormányzati fellépést tartalmazó javaslatot, ami egyben a jogügyletek biztonságának erősítésére is kiterjed majd.
Szabálygyomlálás
Nagy falat lesz az egyes pénzügyi szolgáltatásokkal összefüggő törvények módosítása, ami érinti egyebek közt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéről, a Magyar Nemzeti Bankról szóló törvényeket is. A módosítást elsősorban jogharmonizációs kötelezettségek teljesítése indokolja, de egyéb szükséges kiigazításokat is átvezetnek. Ezt a csomagot is februárban nyújtják be, és várhatóan áprilisban szavaznak róla.
Ugyanez a menetrend érvényes az értékpapírosításról szóló törvényjavaslat esetében is: itt egy új jogintézmény megteremtése a cél. A kormány foglalkozni kíván a járadékszolgáltatási tevékenységet érintő jogbizonytalansággal, annak megszüntetése érdekében is benyújt egy javaslatot.
A következő hónapban kiderülhet, hogy mi a kormány koncepciója az állami vagyonkezelésről. A jogalkotási program szerint a kabinet hatékonyabbá és ésszerűbbé tenné az állami tulajdon felhasználását, valamint jelentős "szabálygyomlálást" is terveznek a jelenlegi előírások bonyolultsága miatt.
A tavasz folyamán kerülhet a Parlament elé egyebek közt a Magyar Könyvvizsgáló Kamara szervezetrendszerét modernizáló, illetve az elektronikus piac növekedését ösztönző javaslat, továbbá a villamos energia szabályozását frissítő, a turisztikai vállalkozások piacra jutásának elősegítését célzó előterjesztések is. Áprilisban hagyhatja jóvá a kormány az ingatlanadó tervezetét, amiről júniusban szavazhat az Országgyűlés - áll a Napi Gazdaság cikkében.
Kapcsolódó anyagok:
Nincs cégalapítási kedv Magyarországon
Kötelezővé tennék az elektronikus cégeljárást
A magyar-amerikai cégkapcsolatokat erősítené a kormány
Pesszimistán várják 2007-et a hazai cégek