Az eredmények azt bizonyították, hogy a rádiós kampányok igen hatékonyak, akár önállóan is. A World Wide Audience Measurement ajánlásainak megfelelően hatékonyságon nem azokat a hagyományos mennyiségi mérőszámokat (reach, share) értették a kutatók, amelyek a különféle olvasottság-, hallgatottság- és nézettség- vizsgálatokon alapulnak, hanem azt, hogy a célcsoport hány százalékában hasznosult a hirdetés (minőségi elérés), azaz mekkora arányban képesek azt felidézni.
Ha a kutatás során használt 58 televíziós, illetve 54 rádiós szpot felidézését átlagolva az állapítható meg, hogy a televíziós szpotok recall értéke 67 százalék, míg a rádiósoké 55 százalék. A Szonda Ipsos kutatásvezetője, Perjés Tamás hangsúlyozza, a szpotok kiválogatásánál az volt a fő szempont, hogy minél több hazai rádióállomáson, illetve lehetőleg mindhárom országos televízió csatornán láthatók, illetve hallhatóak legyenek az adatfelvételt megelőző hetek során.
Egy átlagos rádiós hirdetés tehát 82 százalékát hozza egy átlagos televízió szpotnak, ami figyelemre méltó eredmény, különösen annak fényében, hogy költségeit tekintve a rádió lényegesen olcsóbb médium, mint a televízió, olvasható a btl.hu cikkében.
Megközelíti a televíziós szpot hatékonyságát a rádiós reklám
82 százaléka a televíziós hirdetések hatékonyságának a rádiós szpot, derül ki a Szonda Ipsos tanulmányából.