Világi Oszkár, a Mol-csoport igazgatótanácsának tagja, a Slovnaft vezérigazgatója és igazgatótanácsának elnöke az ünnepélyes megnyitón elmondta: a vállalatcsoport Csehországban tervezi kiépíteni második legnagyobb töltőállomás-hálózatát, mivel exporttevékenysége jelentős része már így is a cseh piacra irányul.
Jelenleg 192 benzinkút üzemel országszerte Lukoil, Pap Oil, Slovnaft - illetve most már Mol - márkanév alatt, az Eni akvizíció lezárásával pedig nyár végére összesen 317 töltőállomással a cseh üzemanyagpiac második legnagyobb szereplőjévé válik a társaság - tette hozzá a szakember. A Mol ugyanakkor piacvezető szeretne lenni a szegmensben, szlovákiai leányvállalata, a Slovnaft és a cseh rendszer egy termékvonalon helyezkedik el, ezáltal a szállítási költségek jelentősen alacsonyabbak, valamint a pozsonyi finomító kapacitásának mintegy negyedét már most is Csehországban adja el - reagált Világi Oszkár az MTI-nek a cseh lapokban megjelent hírekre, miszerint "a Mol meghódítja a cseh piacot".
A társaság tovább bővíti nemzetközi együttműködését a régióban, megcélozva, hogy a Cseh Köztársaság 10 legnagyobb vállalata közé kerüljön, gazdasági téren és társadalmi felelősségvállalás szempontjából egyaránt. Világi Oszkár továbbá úgy véli, hogy túl sok benzinkút van jelenleg a cseh piacon, miközben a versenytársak bezárnak, a Mol tovább bővül.
Az olajipari konszern elképzelése szerint az elkövetkező két évben befejezi cseh töltőállomás-hálózatának arculatváltását, és két márkára egyszerűsíti le azt: a Mol-ra és a Pap Oil-ra.
A megnyitón jelen volt Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere, Jan Mládek, a Cseh Köztársaság ipari és kereskedelmi minisztere, Dsupin Attila, a Mol-csoport csehországi vezérigazgatója, valamint Lars Höglund, a csoport kiskereskedelmi ügyvezető igazgatója.
MTI