Az Erdért ma. Táblázat és galéria a kikötőről!
A mostani forduló két pályázójának anyagát vizsgálva korábban úgy tűnt, hogy érdemi bírálatra az Erdért konzorciumának pályázata alkalmas.
Az 1951-ben alapított Erdészeti és Faipari Termékeket Értékesítő és Feldolgozó Zártkörűen Működő Részvénytársaság (Erdért Zrt.) 100 százalékban magyar tulajdonban van. Budakeszin, Budapesten, Békéscsabán, Debrecenben, Győrben, Mátészalkán, Szolnokon, Tuzséron, Veszprémben és Zalaegerszegen összesen tizenkét telephellyel rendelkezik.

A stratégiai funkciókat a budapesti központ gyakorolja pénzügyi, kereskedelempolitikai, marketing, logisztikai, humánpolitikai és fejlesztési kérdésekben. A társaság nemzetközi kereskedelmi hálózattal, stabil beszállítói háttérrel, valamint külföldi termelőbázisokkal rendelkezik.
A lap-lemez termékek közül a faforgácslapokat belföldről, a farostlemezt részben belföldről, valamint orosz, román és ukrán importból, a rétegelt lemezeket orosz, román, fehérorosz és indonéz importból, egyes lap-lemezféleségeket pedig nyugati importból biztosítja a cég.
A biztonságos áruellátást szolgálják az Erdért Vjatka és az Erdért Komi orosz-magyar vegyesvállalatok, melyek fenyő fűrészáru termelést végeznek. Az áruk nagy része belföldön talál gazdára, főbb vevőik a nagyobb építőipari, épületasztalosipari, bútoripari vállalkozások, valamint a kisebb bútorgyártók, burkolóanyag-gyártók, építési vállalkozók, belsőépítészek és viszonteladók. Főbb exportpiacaik közé Ausztria, Németország, Olaszország, Hollandia és Görögország tartozik.
Szemán László
Menedzsment Fórum