2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Akkreditált Felnőttképzési Intézmények Országos Egyesülete szerint téves azt a következtetést levonni, hogy a nyelviskolák tömegével szűnnének meg, és csak 4-5 intézmény marad.

Az AFIOE határozott szakmai véleménye, hogy nem csak 4­5 nyelviskola marad a piacon, hiszen egyrészt ennyi nyelviskola nem tudná lefedni az igényeket, másrészt az új felnőttképzés törvény és a várható – nyilvánosságra került – rendelet tervezetekben olvasható feltételeknek százas nagyságrendben felelhetnek meg valóban működő és minőségi képzést folytató nyelviskolák. A TÁMOP 2.1.2-es programban például kétszáznál több képző működik (ezeknek mintegy 80%-a nyelvi képzés területén), akik közül valószínűsíthetően valamennyien már most megfelelnek az új követelményeknek.

Az írás sajnálatos módon összekeveri az új engedélyeztetési rendszert a nyelvvizsgarendszerek- és helyek akkreditációjával. Ugyancsak ténybeli tévedés, hogy „másik intézménytől átvett program” eljárási forma az új rendszerben létezne. A vagyoni letétre vonatkozó szabályozás fogyasztóvédelmi okokból került be a jogszabályba, mert sajnálatos módon az eddigi eszközökkel nem mindig lehetett kiszűrni azokat a képzőket, akik súlyosan megkárosították a képzésben részt vevőket, sőt oktatóikat is. Az igaz, hogy a biztosíték bevezetésének ütemezése, annak mértéke szakmai egyeztetés tárgya a civil szervezetekkel. Az egyeztetések folyamán a biztosíték bevezetését a szervezetek nem kérdőjelezték meg, azonban törekedtek arra, hogy ennek mértéke minél inkább elfogadhatóbb és – más szakmákhoz hasonlóan – ennek tényleges díja biztosítási konstrukcióban is vállalható legyen.

Kiemelkedően fontosnak tartja hangsúlyozni az AFIOE, hogy szinte minden vitatott költség és a sajtóban is megjelent új terhek, egy az NGM és az NFÜ által jegyzett pályázati tervezet szerint (TÁMOP 2.2.7/C) a konvergencia régióban kiváltható lesz egy 100%-os támogatási intenzitású 3 milliárdos keretösszegű pályázattal, ahol akár 600 intézmény is nyerhet több millió forintot az új rendszerre való átállásra. A pályázat olyannyira a kisebb iskolákat védi, hogy limitálja a pályázatban résztvevők körét maximális árbevételi plafon alkalmazásával. A pályázat megjelenését és – akár a keretösszeg megemelésével történő – nyertesek kihirdetését a felnőttképzési piac üdvözli, várja és elvárja a döntéshozóktól.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!