A bírálatok elsősorban arra vonatkoznak, hogy a BBC annyit fizet sztárjainak, mint például az ITV magántévé, amelyik elsősorban hirdetésekből finanszírozza magát és nem az adó- és díjfizetők pénzéből. Van olyan műsorvezető a BBC-nél, akinek három évre szóló szerződése alapján 18 millió angol fontot folyósít a rádió- és tévétársaság. Mindeközben anyagi helyzete miatt négyezer fős leépítést kellett bejelentenie a vállalatnak.
A hó elején vált ismertté, hogy több száz fővel csökkenhet a közszolgálati tévé- és rádiótársaság hírszolgáltatási részlegének létszáma a körvonalazódó új takarékossági intézkedések miatt.
A BBC-nek egyedül a hírrészlege, a BBC News jelenleg kétezer újságírót alkalmaz; éves költségvetése 90 millió font (33 milliárd forint), amiben a BBC rádiók hírműsoraitól a negyven külföldi tudósítói poszt finanszírozásáig minden benne van. A kormány azonban azt írta elő a BBC működését szabályozó királyi charta esedékes felülvizsgálatában, hogy a hírműsorok költségvetését a következő öt évben évente öt százalékkal csökkenteni kell.
A BBC vezérigazgatója, Mark Thompson már 2005-ben meghirdette a cég egészét érintő takarékossági programját, amelynek keretében az akkori, 27 ezer fős alkalmazotti állományt eddig 14 százalékkal csökkentették. A részprivatizációs elemekkel kiegészített takarékossági terv kitűzött célja évi 355 millió font (130 milliárd forint) megtakarítás.