A miniszter úgy fogalmazott: "...az az érzésem, hogy ez mindkét fél igénye".
A Magyar Nemzet újságíróinak a Malév helyzetével kapcsolatos kérdésére a miniszter azt mondta: az orosz féllel olyan megegyezésre törekszenek, amely lehetővé teszi, hogy a Malév magyar nemzeti légitársaság maradjon a jelenlegi, vagy ettől eltérő formában.
A miniszter az interjúban jelezte: "a tárgyalásokon kiderült az is, hogy a magyar-orosz együttműködés egyik súlypontja az energiaszektor".
A Mol 21 százaléknyi részvényét birtokló Szurgunyeftyegazra vonatkozó kérdésre a miniszter azt válaszolta: az orosz partner prioritásként kezeli a Szurgut Molban lévő részesedésének rendezését. Hogy a magyar állam visszavásárolja-e a részesedést, arra Fellegi Tamás válasza az volt: "... minden partnerünk - az orosz fél - számára is világossá tesszük, hogy az energiaszektorban, illetve más stratégiai területeken az állam szerepének erősítését látjuk kívánatosnak. A kabinetnek világos vonalvezetése ..., hogy a kiemelt - magyarnak tekinthető és magyarországi központtal rendelkező - nagyvállalatokban nem látja szívesen a hazai identitását megkérdőjelező külföldi tulajdon megjelenését." Így van ez a Mol esetében is - fűzte hozzá a miniszter.
Az új paksi atomerőmüvi blokkok beruházása is téma volt a tárgyalásokon. A orosz részvétel ügyében "nyomást nem, csak határozott érdeklődést" tapasztalt a miniszter.
MTI