Átgondolták, hogy szezonidőben mennyi időt kell könyveléssel foglalkoznia, és mikor jut ideje az írásra. Eleinte úgy tűnt, hogy működőképes megoldást találtak, de időközben kiderült, hogy szabadidejében is gyakran kap telefonhívásokat a megbízásokat kiadó központi részlegtől. Erre azt a kiskaput találták ki, hogy egy naplófájlt vezet a munkával töltött időről és így többé nem fordulhat elő félreértés, hogy mikor van szabadideje többletmunka vállalására. A munkavállaló változásokat javasolt a munkamódszerekben is: a többnyire személyes találkozások helyett áthelyezte a hangsúlyt az e-mail-re és a telefonos kommunikációra.
A változtatások haszna egy éven belül megmutatkozott. Megszabadult a hétvégi munkáktól, kiderítette, hogy mikor és mennyi munkát kell elvégeznie és az eredményekre koncentrált. Munkáját sokkal elkötelezettebben és kreatívabban végezte. Korábban véletlenszerűen került bele projektekbe, ahol gyors "tűzoltás" volt a feladata, ezzel szemben most az állandó ügyfelek révén előre meg tudta tervezni időbeosztást. Mivel a munkavállaló hatékonysága gyorsabb munkavégzést tett lehetővé, egyes esetekben még a költségek is csökkentek. Eközben pedig képes volt két regényt írni. Évekkel később, már mint menedzser, megjegyezte: "Azok az emberek, akik állandó nyomás alatt dolgoznak, a kisebb ellenállás irányába mozdulnak el, s ezért az ügyeket a múlt évben már bevált módon fogják elintézni, ahelyett, hogy a termék és a szolgáltatás javításának új módjain gondolkoznának."
Munka és magánélet összeegyeztetése
A munka és a magánéleti prioritások közötti konfliktusok öröktől fogva léteznek. Az embereknek a napi teendőik mellett számos más az idejüket és a gondolataikat lekötő dolog van.