Az IPOSZ országos ügyvezetői szakképzési konferenciáján 60 ipartestület és országos szakmai szövetség szakképzéssel foglalkozó munkatársainak mutatták be a szakképzés és felnőttképzés területén várható változásokat.
Szűcs György hangsúlyozta: az országos konferenciát követően a régiókban, a megyékben is felkészítik a tagságot arra, hogy a gyakorlati képzésbe minél szélesebb körben kapcsolódjanak be a vállalkozások.
Az IPOSZ elnöke kiemelte: a szövetség továbbra is stratégiai feladatának tartja, hogy a munkaerő-utánpótlás érdekében befolyásolja a szakképzés minőségét a családi-, mikro- és kisvállalkozások sajátosságait figyelembe véve. A szövetség bekapcsolódott a Kereskedelmi és Iparkamarával kötött megállapodás alapján a reálszféra igényeinek megfelelő szakképzési tananyagok összeállításába, a szakmai és a vizsgakövetelmények meghatározásába.
Szűcs György hangsúlyozta: ha a gyakorlati képzés felelősségét a vállalkozások magukra veszik, akkor jogos az igényük, hogy a minősítésben, a szakvizsgáztatásban továbbra is jelen legyenek. Fontosnak nevezte az IPOSZ elnöke, hogy a szakmát tanulók érdekeltséget, életpályát lássanak maguk előtt, továbbá érezzék, hogy a szakma elsajátítása esetén biztos jövedelemre tehetnek szert, és a társadalom elismeri a szakmunkájukat.
MTI