A vezérigazgató elmondta: ma már kormányzati elvárás, hogy segítsék a magyar vállalatok külföldi befektetéseikben, terjeszkedéseikben. Jelenleg mintegy 20 cég adja a kimenő működő tőke 90 százalékát. "Ez egy természetes dolog" - jegyezte meg Rétfalvi György. Hozzátette, hogy ahogy bővülnek a lehetőségek és kezelhetővé válnak a kockázatok, úgy nő ezen cégek köre.
Rétfalvi György elmondta, hogy az ITDH igyekszik információ-nyújtással, kapcsolatfelvétellel minél jobban csökkenteni a külföldön befektetni vágyó cégek kockázatait. Süveges-Szabó László, az ITDH üzletfejlesztési igazgatója szerint Magyarországra 2006 végéig 60 milliárd euró külföldi tőke érkezett, míg a tőkeexport értéke 9,6 milliárd euró volt.
Az igazgató szerint a tőkeexporttal kapcsolatos lehetőségeket kiemelten kívánják kezelni. Tervük, egy úgynevezett inkubációs központ létrehozása a környező országban, a központ célja, hogy a külföldi piacra lépő magyar cég kezdeti nehézségeit csökkentsék.
Vesna Dzinic, a szerb privatizációs ügynökség igazgatója egyebek között szállodaipari, gépgyártással foglalkozó, közlekedési vállalatok értékesítéséről számolt be. Elmondta: 745 cég vár privatizációra, ezek közül az állami vállalatok száma 235.