2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Chris Israel, az amerikai kormányzat termékkalózkodás ellen harcoló új képviselője első hivatalos külföldi útján – Pekingben - értékelhető eredményeket, jelentős elrettentő erőt képviselő intézkedéseket követelt kínai partnereitől a törvénytelen másolások ellen.

Az amerikai illetékes szerint országának ipara évi 250 milliárd dolláros veszteséget szenved el a kalóztermékek miatt, melyek 70 százaléka Kínából származik - globális szinten is.

A kínai kormányfő ígéretet tett Bush amerikai elnöknek, hogy mérsékelni fogja a két ország közötti kereskedelmi feszültségeket, beleértve intézkedéseket a szellemi alkotások (például DVD-n lévő zenei és filmanyagok) törvénytelen másolása ellen. A Bush kormányzat ugyanis a Kereskedelmi Világszervezet előtt készül panaszt tenni Kína jogsértő gyakorlata ellen.

Az MTI információi szerint a kínai hamisítási üzletben azonban részben amerikaiak is benne vannak, derült ki nemrég a Viagra nevű gyógyszer másolataival folyó üzletelés felderítése kapcsán. Kínában nem csak gyógyszereket és luxuscikkeket, hanem például gépkocsikat, mindenféle gyerekjátékokat is hamisítanak.

Ahogy a Menedzsment Fórum korábban megírta, tovább erősíti a harcot a filmek interneten történő illegális terjesztése ellen a Motion Pictures Association of America (MPAA), az Audiovizuális Művek Szerzői Jogait Védő Közcélú Alapítvány (ASVA) amerikai társszervezete.

A kampány tavaly novemberben kezdődött, amikor az amerikai stúdiók az MPAA-vel közösen bejelentették, hogy keményebben lépnek fel a filmkalózkodás ellen. A filmstúdiók olyan személyeket pereltek be, akik illegálisan töltöttek le filmeket, vagy ezekkel törvénytelenül kereskedtek az interneten.

A jogi eljárások kezdete óta több ilyen személyt azonosítottak az USA-ban, a polgári perek többsége pedig már az ítélethozatal előtt áll. Az amerikai szerzői jogi törvény szerint akár 30 000 dollár büntetést is kiszabhatnak az illegális filmmásolásért és -terjesztésért. Amennyiben a törvénysértés bebizonyosodik, akkor ez az összeg elérheti a 150 000 dollárt, vagy akár öt évtől tíz évig terjedő börtönbüntetést vonhat maga után.

A szoftverek esetében egy aktuális felmérésből az olvasható ki, hogy 2010-re a programok kétharmada kalózmásolat lehet. Jelenleg ez az arány az egyharmadot éri el - írta korábban az mfor.hu.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!